POLİÜRETAN TİNER

Poliüretan tiner fiyatları ve çeşitleri, poliüretan bazlı tüm boya ve vernik sistemlerinin kullanılmasında poliüretan tinere ihtiyaç duyulur. Poliüretan vernik ve boyaların inceltilmesi maksadıyla tercih edilen söz konusu ürün, özel bir tiner çeşididir. Bunun yanında yine aynı esaslardaki vernik ve boya malzemenin temizlenmesi için de söz konusu tiner türünden istifade edilir. DNC Kimya olarak modern laboratuvar tesislerimizde her çeşit tiner çeşidini üretme imkân ve kabiliyetine sahibiz. Olması gereken bileşimde hazırlanan tiner çeşitleri ile vernik ve boya malzemelerden arzu ettiğiniz verimi alabilirsiniz.

Poliüretan Tiner Kullanım Alanları Nelerdir?


Poliüretan tiner, poliüretan bazlı olan tüm astar ve boya çeşitlerinin son kat işlemlerinde yaygın olarak kullanılır. Boya ya da vernik malzemesinin viskozitesi dikkate alınarak uygun ölçülerde kullanılması gereklidir. Uygulama sonrasında zeminde oluşan boya ya da boya ekipmanlarındaki kalıntılar söz konusu tiner ile temizlenebilir. Bahse konu ürünün bu denli yaygın şekilde kullanılmasının temel nedeni, boyanın bu tiner çeşidi ile çok daha canlı durduğunun tespitidir. 
İnce katlar halinde 2-3 kat uygulanması tavsiye edilen poliüretan malzemenin her kat uygulanmasında 5-10 dakika beklenmelidir. 40-50 dakika arasında toz tutmama kuruması gerçekleşen ürünün 2-3 saat içinde de dokunma kuruması tamamlanır. Tam kuruma için ise 24 saat beklenmesi tavsiye edilir. 


Poliüretan Tiner Uygulaması Nasıl Yapılır?


Poliüretan tinerin etkin şekilde kullanılabilmesi için öncelikle birlikte kullanılacak ürünün teknik özelliklerinin bilinmesine ihtiyaç vardır. Ayrıca poliüretan ürünlerin uygulama viskozitesinin bilinerek yüzeye tatbik edilmesi gerekir. Tiner ne eksik ne de fazla şekilde uygulanmalıdır. Her iki durumda da tinerden arzu edilen verim alınamaz. 
Tinerin az kullanılması durumunda boya kalın olacak ve yüzeyde istenen etki meydana gelmeyecektir. Tam tersi durumda da boya çok fazla incelecek, yüzeydeki kalıcılığı ve berraklığı azalacaktır. Bu nedenle boya ve verniklerin viskozitesinin bilinmesi ve buna göre uygulama yapılması önemlidir. 


Poliüretan Tiner Fiyatları


Poliüretan tiner fiyatları, ürünlerin miktarı, içeriğinde bulunan malzeme ve bir kısım diğer hususlara göre belirlenir. Bu nedenle en doğru fiyat teklifini firmamızı arayarak almanızı tavsiye ediyoruz. 


DNC Kimya olarak istediğiniz miktarda ve karışımda poliüretan tiner üretme imkân ve kabiliyetine sahibiz. Web sitemizde bulunan irtibat numaralarından bizi arayarak ürünlerimiz ve fiyatlarımızla ilgili gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Siz de kaliteli ürünleri cazip fiyatlara satın almak isterseniz DNC Kimya ürünleri ile tanışmalısınız. 


Firmamızdan talepte bulunmanız halinde sizlere ücretsiz numune ürün gönderiyoruz. Bu sayede ürünleri kullanıp kalitesine bizzat şahit olabilirsiniz. Emin olun numune ürünleri kullandığınızda neden daha önce firmamızdan ürün temin etmediğinize şaşıracaksınız. En kaliteli ürünleri temin edeceğiniz DNC Kimya, her daim sizlerin hizmetindedir. 
 

Ürün Ambalaj Miktarları

DNC Kimya Ambalaj Miktarları
DNC Endüstriyel Kimya

Benzer Ürünler