Elektrik Pano Temizleyici Solvent

Elektrik pano Temizleyici solvent, elektriksel temizleyici koruyucu solventler, sanayi tesislerinin elektriksel ekipmanlarının yağ, kir, toz, rutubet gibi dış etkilere maruz kalmalarından kaynaklı oluşan katmanlaşmış kir tabakalarının temizliği için kullanılan solvent bazlı kimyasal maddelerden oluşmaktadır. Elektrik panolarında bulunan generatörlerin, klemenslerin, şalterlerin, baraların, porselen izolatörlerin, yağlı kesicilerin, kontaktörlerin dış etkilerden dolayı oluşan yağ, toz gibi katmanlaşmış kir tabakalarını elektriksel sisteme ve kablolara zarar vermeden endüstriyel sanayi tip solvent bazlı kimyasallar kullanılmalıdır. Dncol Elektra elektriksel ekipmanların nemden, sudan, rutubetden, korunmasında ve periyodik bakımlarında yağ, kir, toz temizliğinde kullanılan yanıcı ve parlayıcı özellik taşımayan solvent bazlı kimyasallardan üretilmektedir. Elektrik motorlarının temizliğinde, tüm elektriksel ekipmanlarda kontaktörlerin temizliğinde, kablo bağlantılarının yağ, toz, kir, nem temizliğinde, makine iç sisteminde bulunan dişlilerde kısacası suyun problem olduğu tüm yüzeylerde ve hassas sistemlerimize zarar vermeme özelliği taşıyan içeriğe sahip ürünümüz Dncol Elektra’ yı güven içerisinde kullanabilirsiniz. DNC Endüstriyel Kimya olarak sizi doğru ürüne yönlendirmeyi, karşılaştığınız problemleri çözmeyi, ürün kalitemizle sizleri tanıştırıp uzun süreli çalışmayı hedefliyoruz. Ürün satışını yapmadan önce sizi kalitemizle tanıştırmak adına deneme numunelerimiz ücretsiz olup adresinize gönderimini sağlıyoruz.

Elektrik pano temizleyici solvent ürünümüz, sanayi kuruluşlarında çeşitli nedenlerden dolayı kirlenen ve rutubetlenen elektriksel ekipmanların ve panolarda bulunan kontaktörlerinin, generatorlerin, klemenslerin, şalterlerin, baraların, yağlı kesicile...

Detay

Koruyucu yağ, kir, rutubet önleyici elektriksel solvent ürünümüz uygulandığı yüzeylerde tam bir koruma sağlar. Kontaktörler, elektrik motorları, jeneratörler, kontrol panelleri, bataryalar, transformatörler ve neme maruz metal aksamların korunmasında...

Detay

Elektronik kart ve devre temizleyici ürünümüz elektrikli ve elektronik sistemlerde bulunan kartların ve devrelerin temizliğinde yağ, kir, toz gibi kirlilikleri etkili ve hızlı şekilde temizlenmesini sağlar. Kart ve devreler üzerinde bulunan koruyucu ...

Detay

Elektrik Pano Temizleme Solventi

Endüstriyel sanayi alanlarında yaygın olarak kullanılan solvent bazlı kimyasallardan biri de elektrik pano temizleme solventi dir. Dncol Elektra adından da anlaşılacağı üzere elektrik panolarının etkin şekilde temizlenmesini sağlayarak yağ, kir, rutubet ve nemi etkili şekilde temizleyebilmektedir. Dncol Elektra Elektrik pano temizleme solventi nin özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz. 
•    Yanma özelliği olmayan tehlikesiz bir kimyasaldır. 
•    Kablolara, plastik aksama, kablo üzerindeki yazlara panonun boyasına zarar vermez. 
•    Kablolarda sertleşme yapmaz.
•    Sadece yağ ve kirle reaksiyona girer. Yağı ve kiri kendi bünyesine alarak hızlı bir şekilde buharlaşır.
•    Kullanım esnasında çok yüksek parlama noktası olduğundan parlama ihtimali yoktur.
•    Ağır yağ kir temizleyici özelliğine ve gücüne sahip olan bir maddedir. 
•    Kuruluğun tamamlanması için buharlaşma özelliğine sahiptir. Kullanım sonrasında kalıntı bırakmaz. 
•    Kullanımı oldukça pratiktir. Kullanım esnasında rahatsız edici duman ya da buhar oluşumu gözlemlenmez. 
•    Kullanım esnasında yalıtım verniklerinin zarar görmesi ya da plastik kauçukların kararması söz konusu değildir. 
•    Sargı motorlarında nem oluşumu gözlemlenmez. 
Elektrik Pano Temizleme Solventi Uygulama Alanları Nedir?
Elektrik pano temizleme solventi yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Bu kapsamda yaygın olarak kullanılan alanları şu şekilde sıralayabiliriz. 
•    Demonte halde ya da monte edilmiş elektrik motorlarının, teçhizatının ya da bileşenlerinin temizlenmesinde,
•    Güç jeneratörlerinin temas noktalarında, uç ve yanaklarında,
•    Genel temizlik işlemleri ve yağdan arındırma faaliyetlerinde,
•    Gemi ve teknelerde bulunan güverte makineleri, motor ve pervane ekipmanlarında,
•    Marş motorlarında,
•    Gaz, su ve elektrik sayaçlarının temizlenmesinde,
•    Uçak parçaları, dizel motor parçaları ve endüstriyel makinelerin temizliğinde,
•    Her türlü sanayi tipi ekipmanların parça, yatak ve kasalarının temizlenmesinde, hava yoğuşmalı motor ve ekipmanlarının temizliğinde,
•    Motor ve ekipmanlarının depolama öncesinde yapılması planlanan temizlik işlemlerinde,
•    Voltaj regülatörü ya da buna benzer elektrikli ve mekanik bileşenlerin temizlik işlemlerinde elektrik pano temizleme solventi rahatlıkla kullanılabilir. 

Elektrik Pano Temizleme Solventi Nerede Kullanılır?

Elektrik pano temizleme solventi, su ile temizliğin sakıncalı olduğu alanlarda kullanılır. Söz konusu solventin içinde bulunan kimyasallar temizlik esnasında tehlikeli durumların oluşmaması için özel olarak geliştirilmiştir. Bu nedenle ürünün yüksek verimli bir solvent çeşidi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 
Elektriksel temizleyici, kullanım esnasında yangın riskini düşürerek daha yüksek parlama derecesinde çalışmayı mümkün kılar. Söz konusu ürün emniyetli şekilde çalışmayı mümkün kıldığı gibi etkili bir temizlik yapmayı da sağlar. Ürünün yüksek yağ ve kir çözücü etkisi nedeniyle hemen hemen tüm yüzeylerde kullanılabilir. 
Endüstriyel sektör alanlarında bir kısım metal ve malzemelerin etkin şekilde temizlenmesine ihtiyaç duyulabilir. Elektrik pano temizleyici solvent ile yapılan temizlik son derece pratik şekilde yapma imkanı vardır. Bu nedenle söz konusu ürün endüstriyel alanda yaygın olarak kullanılır. Solventin kısa sürede buharlaşma özelliği sayesinde yoğun kir ve yağın kısa sürede yüzeyden kalkması mümkündür. Bunun yanında yüzeydeki pas, gres, toz gibi olumsuzlukların yok edilmesi için de bu kimyasal tercih edilebilir. 

Elektrik Pano Temizleme Solventi Kullanmanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Elektrik pano temizleme solventi kullanmanın çok önemli avantajları vardır. Bu kapsamda aşağıdaki avantajları sağlayarak sektör faaliyetlerinde ürünün faydasını görebilirsiniz. 
•    Motor, elektrik ya da endüstriyel malzemelerin birçoğunun aynı kimyasal ile temizlenmesini sağlayabilirsiniz. 
•    Yağ, pas, kir, gres gibi olumsuzlukların kısa sürede temizlenmesi mümkündür. 
•    Hızlı kurutma ve ek kurutma işlemine ihtiyaç duyulmadan temizlik yapılması sağlanır. 
•    Kullanım esnasında yangın riski mümkün olduğu kadar düşüktür. 
•    Solventin kullanımı esnasında dayanıklı yalıtım malzemesinin zarar görmesi söz konusu değildir. Bu nedenle hemen her yüzeyde ürünün kullanımı mümkündür. 
Elektrik pano temizleme solventi ihtiyacınızda ve ürünle ilgili bilgi almak istediğinizde DNC Kimya web sitesinde bulunan irtibat numaralarından pratik şekilde bize ulaşabilirisiniz. Firma görevlilerimiz sizlere ürünlerle ilgili bilgi verecek, dilerseniz pano temizleme solventi numune ürünlerini adresinize gönderecektir. 
Endüstriyel Kimya alanında uzun yılların tecrübesi ile sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışan DNC Kimya ile aradığınız kaliteli ürünleri temin edeceğinize emin olabilirsiniz. Siz de sektör faaliyetlerinizde verimli şekilde kullanabileceğiniz elektrik pano temizleme solventi arıyorsanız vakit kaybetmeden bizi arayabilirsiniz. 

Elektrik Pano Temizleyici Solvent Ürünümüz Dncol Elektra Nedir?

Elektrik pano temizleyici solvent ile elektrik panolarının temizliği ciddi anlamda zaman ve iş gücü kayıplarının önüne geçerek tasarruf sağlamaktadır. Elektrik panolarının temizliği esnasında panoların sökülmesine gerek kalmaksızın yapılması solvent bazlı kimyasalların önemini bize göstermektedir.  Biz DNC Endüstriyel kimya olarak pano ve elektrik motorlarının kömür, sargı temizliğinde kullanılabilecek ürünü Dncol Elektra’ yı üretip satışını yapmaktayız. Ürünümüz kesinlikle yanıcı ve parlayıcı olmayıp elektrik panoları ve motorlarda oluşan yağ, toz kaynaklı oluşan katmanlaşmış kir tabakalarını etkili bir şekilde temizleyebilecek kimyasal yapıya sahiptir. Elektrik panolarında oluşan bu yağ, toz katmanları haddinden fazla akım, kontrolsüz güç elektronik kartların arızalanmasına hatta ve hatta yangın gibi istemeyen durumlar ile karşılaşmamıza sebebiyet vermektedir. Bu durumların önüne geçmek için Elektrik panolarının temizliğinin yapılması kesinlikle önemlidir.

Elektrik pano temizleyici Dncol Elektra uygulaması nasıl yapılır?

Elektrik panolarının temizliği pano temizleyici solvent bazlı kimyasal ürünümüz Dncol Elektra ile güvenle temizlenebilir.
Yanıcı ve parlayıcı olmayan ürünümüz püskürtücü aparat yardımı ile temizlenecek panonun yüzeyine püskürtülür.  Benzer ürünlere kıyasla hızlı uçucu ve temizleyicilik özelliği olmasından kaynaklı panolarda oluşan yoğun yağ kir katmalarını etkili ve kolay bir şekilde temizleyici özelliği vardır. 
- Elektrik panolarını sökmeye gerek kalmaksızın temizleyici özelliği 
- Hızlı uçucu olmasından kaynaklı yüzeye püskürtülen Dncol Elektra yağ ve yoğun kir tabakaları ile hızlı bir şekilde reaksiyona girerek temizler ve yüzeyden uçar . 
- Hassas sitemlere plastik, boya, bakır, alüminyum gibi yüzeylere ve kabloların plastiklerine zarar vermez.
- Boyalı yüzeylere güvenle kullanılabilir. Boyaya zarar vermez.
- Elektrik panolarında oluşan nemi, rutubeti %100 yok eder.
  Metal akşamlarda korozyona sebebiyet vermez.

Kısaca Dncol Elektra elektrik pano temizleme solventi olarak elektrik pano temizliğinde güvenle kullanılabilir.

Elektrik Pano Temizleme Solventi Ürünümüzün Deneme Videosu


Elektrik pano temizleyici Dncol Elektra ambalaj miktarları.


Elektrik pano temizleyici ürünümüz, 6 KG, 12 KG, 25 KG, 35 KG, 65 KG bidon, 240 KG varil, 1.150 KG IBC olarak satışını yapıp adresinize kadar gönderiyoruz.