Endüstriyel kireç sökücü kimyasallar konsantre su bazlı asidik karakterli, asidik değerin metallerimize verecek olduğu zararları ortadan kaldırmak için metal koruyucu inhibitör içeren kimyasal maddelerden üretilen ürünlere denir. Isıtma ve soğutma sistemlerinde suyun içeriğinde bulunan kalsiyum ve magnezyumun sıcak ve soğuk dengesizliğinden kaynaklı su gezen sistemlerimizde oluşan kireçlenmeyi çözmek, sökmek için endüstriyel kireç çözücü kimyasallar kullanılmaktadır. Kireç temizlenecek sistemin durumuna göre sistemdeki minimum su miktarının belirlenerek konsantrasyonu ayarlanan kireç sökücü ürünümüz 6-8 saat sistemde devir daim yapılarak kireçlenme probleminizi ortadan kaldırabilecek kimyasal yapıya sahiptir. Firmamız uygulama yapılacak sisteminize uygun kireç çözücü kimyasal ürünü belirleyip sizi en doğru çözüme ulaştırmaktadır. Kireç sökücü ürünlerimize ve sistemlere hâkim mühendislerimiz ürün kullanımı, konsantrasyonunun ayarlanması ve detaylı uygulama hakkında size gerekli bilgileri vererek süreçte tam destek sağlamaktadır. DNC Endüstriyel Kimya olarak sizi doğru ürüne yönlendirmeyi, karşılaştığınız problemleri çözmeyi, ürün kalitemizle sizleri tanıştırıp uzun süreli çalışmayı hedefliyoruz. Ürün satışını yapmadan önce sizi kalitemizle tanıştırmak adına deneme numunelerimiz ücretsiz olup adresinize gönderimini sağlıyoruz.

Metal koruyucu inhibitörlü endüstriyel kireç sökücü kimyasal ürünümüz D-Scaler tüm ısıtma ve soğutma sistemlerindeki kireç, kışır, pas ve yosun tabakalarını içeriğinde bulunan metal koruyucu inhibitörler sayesinde sistemdeki hassas metallere zarar ve...

Detay

Konsantre su bazlı asidik karakterli kireç sökücü D Scaler Ex ürünümüz kapalı açık sistemlerde oluşan kireçleri temizleyici asit olarak kullanılmaktadır. Tüm ısıtma soğutma sistemlerinde oluşan kireci etkili şekilde çözer. Konsantre olmasından dolayı...

Detay

Konsantre su bazlı asidik karakterli toz kireç sökücü. Alüminyum, galvaniz, bakır gibi hassas metallere zarar vermeyen tamamı aktif kimyasal kireç sökücü malzemelerden üretilmiş toz formda kireç temizleyici ürünümüz D Scaler Sd konsantre ve su bazlı ...

Detay

Kapalı ve açık ısıtma ve soğutma sistemlerinde oluşan kireç, kışır, tortu, yosun ve pas temizliklerinde kullanılan asidik temizleyicilerin sisteme verebilecek olduğu zararları ortadan kaldırmak için sistemde yapılması gereken nötralizasyon işlemi içi...

Detay

Endüstriyel Kireç Sökücü Kimyasallar Nedir?


Endüstriyel kireç sökücü kimyasallar ısıtma ve soğutma sistemlerinde kireçlenmenin oluşturduğu problemleri ortadan kaldırmak için kullanılan kimyasal maddelerden ar-ge çalışmaları yapılarak üretilen kimyasal ürünlerdir.


Endüstriyel Kireç Sökücüler Nerede Kullanılır?


Özellikle endüstriyel sanayi kuruluşlarının üretim aşamasında ısıtma ve soğutma sistemlerin de oluşan kireçlenme kaynaklı problemleri ve enerji sarfiyatının önüne geçmek için endüstriyel kireç çözücü özelliğinde olan kimyasallar kullanılmaktadır. Kireç sökücü kimyasallar, Chiller ve kazan boruları, volanlar, soğutma kulleleri, ısıtma ve soğutma sistemlerinde, ısı eşanjörleri,  kondenser gibi sistemlerde kireç sökücü kimyasallar kullanılmaktadır.


Endüstriyel Kireç Sökücü Ürünler Nasıl Kullanılır?


Endüstriyel kireç sökücü kimyasal ürünlerimin tamamı konsantre ve su bazlıdır. Konsantre olması su ile seyreltilerek kullanılabilir. Sistemde devir daim yapılacak minimum su miktarının %10 kadar kireç sökücü ekleyerek 6-8 saat devir daim yapılır. Devir daim sonrası sistem boşaltılarak temiz çalışma suyu sisteme dâhil edilir.


Endüstriyel Kireç Sökücülerde Metal Koruyucu İnhibitör Kullanılmasının Önemi


Endüstriyel kireç sökücü ürünler konsantre su bazlı asidik karakterli kimyasallardan üretilmektedir. Dünya genelinde kireç sökücüler asidik karakterli kimyasallardan üretilmektedir. Kimyasalın kireci sökebilmesi için asidik değer taşıması gerekmektedir. Asidik değer taşımayan kimyasallar kireç sökücü olarak kullanılamazlar. Asidik değerin sistemlerimize verebilecek olduğu zararları ortadan kaldıran koruyucu inhibitörlerdir. Metal koruyucu ihhibitör içermeyen kireç çözücü ürünler sistemdeki kireci temizleme özelliğinde olsalar bile sistemde bulunan metal akşamlarda aşındırma yapacaklarından dolayı sisteme ciddi zararlar vermektedir. Kireç temizleyici kimyasalların metal koruyucu inhibitör içermesi metallerde aşındırmanın önüne geçecektir.  Bu özellik sistemin uzun ömürlü olmasını sağlayacak en önemli faktörlerdendir.


Kireç Sökücü Kimyasalların Fiyatları


Metal koruyucu inhibitörlü kireç sökücü kimyasallar piyasa şartlarına göre daha pahalı gibi gözükse de sisteme vereceği zararlar göz önüne alındığında daha maliyetsiz olduğu anlaşılacaktır. Suda bulunan kirecin durumuna göre 6 ya da 12 ayda bir periyodik olarak yapılan kireç temizleme işlemi ürünlerin konsantre olmasından dolayı fatura birim maliyeti olsa da kullanım anı birim maliyeti yok denecek kadar azdır. Ürünlerimizin fiyatı ve detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.
 

D Scaler Endüstriyel Kireç Sökücü Kimyasal Ürünümüz Güçlü ve Güvenlidir.


DNC Endüstriyel Kimya olarak endüstriyel kireç sökücü kimyasal ürünümüzü en doğru çözüm olarak D-SCALER ürünümüzü sunuyoruz. Çünkü D-Scaler kireç sökücüyü her türlü ısıtma ve soğutma maksatlı kullanılan sistemlerde zamanla oluşan kireci, kışırı, pası ve yosun tabakalarını etkili şekilde temizler. Metal koruyucu inhibitörler içerdiğinden dolayı sistemin kendisine hiçbir zarar vermeksizin çözüp atması için özel olarak üretilmektedir.


DNC Endüstriyel Kimya’nın D-Scaler ürünü chiller, kondersen, soğutma kuleleri, merkezi ısıtma, ısı eşanjörleri  gibi çeşitli sistemlerde de güven içinde rahatlıkla kullanılabilir. 

D-Scaler, bu bakımdan DNC Kimya’nın özel olarak formüle edilmiş olup endüstriyel kireç sökücü kategorisinde piyasanın en prestijli ürünlerindendir. Kireç çözücü ürünümüz D-Scaler ürünümüzü 2010 yıllından bu zamana aynı standartları koruyarak üretmekteyiz.