Endüstriyel Kireç Sökücü Kimyasallar

Endüstriyel kireç sökücü kimyasallar konsantre su bazlı asidik karakterli, asidik değerin metallerimize verecek olduğu zararları ortadan kaldırmak için metal koruyucu inhibitör içeren kimyasal maddelerden üretilen ürünlere denir. Isıtma ve soğutma sistemlerinde suyun içeriğinde bulunan kalsiyum ve magnezyumun sıcak ve soğuk dengesizliğinden kaynaklı su gezen sistemlerimizde oluşan kireçlenmeyi çözmek, sökmek için endüstriyel kireç çözücü kimyasallar kullanılmaktadır. Kireç temizlenecek sistemin durumuna göre sistemdeki minimum su miktarının belirlenerek konsantrasyonu ayarlanan kireç sökücü ürünümüz 6-8 saat sistemde devir daim yapılarak kireçlenme probleminizi ortadan kaldırabilecek kimyasal yapıya sahiptir. Firmamız uygulama yapılacak sisteminize uygun kireç çözücü kimyasal ürünü belirleyip sizi en doğru çözüme ulaştırmaktadır. Kireç sökücü ürünlerimize ve sistemlere hâkim mühendislerimiz ürün kullanımı, konsantrasyonunun ayarlanması ve detaylı uygulama hakkında size gerekli bilgileri vererek süreçte tam destek sağlamaktadır. DNC Endüstriyel Kimya olarak sizi doğru ürüne yönlendirmeyi, karşılaştığınız problemleri çözmeyi, ürün kalitemizle sizleri tanıştırıp uzun süreli çalışmayı hedefliyoruz. Ürün satışını yapmadan önce sizi kalitemizle tanıştırmak adına deneme numunelerimiz ücretsiz olup adresinize gönderimini sağlıyoruz. Kireç, sert suyun neden olduğu, içeriğinde kalsiyum ve magnezyum bulunan bir maddedir. Kirecin rengi kirli beyazdır. Demir bileşenlerinin varlığına göre kirecin renginin değiştiği de görülebilir. Eski borular, sıcak su boruları, sert suyun geçtiği tesisatlarda yaygın olarak kireç oluşumu gözlemlenir. Suyun buharlaşması sonucunda ya da karbonat konsantrasyonu arttığında, geride kalan tortu kireç olarak isimlendirilir. Kireç çözücü bu tortunun temizlenmesi görevini üstlenir. Kireç çözücüler endüstriyel ve evsel olarak çeşitlenmektedir. Kireç kalıntılarının temizlenmesi çok zor olabilir. Bunun yanında kireçten kaynaklı olarak tesisat ve ısıtma bileşenlerinin çalışma sistemi zarar görebilir ya da bozulabilir. Doğal ya da kimyasal kireç sökücü kullanımı ile kirecin yok edilmesi mümkündür. Bu kapsamda aradığınız etkin kimyasal türlerini firmamızdan temin edebilirsiniz. Satın alacağınız kaliteli kimyasallar ile pratik şekilde kireç sorununun üstesinden gelebilirsiniz.

Metal koruyucu inhibitörlü endüstriyel kireç sökücü kimyasal ürünümüz D-Scaler tüm ısıtma ve soğutma sistemlerindeki kireç, kışır, pas ve yosun tabakalarını içeriğinde bulunan metal koruyucu inhibitörler sayesinde sistemdeki hassas metallere zarar ve...

Detay

Konsantre su bazlı asidik karakterli kireç sökücü D Scaler Ex ürünümüz kapalı açık sistemlerde oluşan kireçleri temizleyici asit olarak kullanılmaktadır. Tüm ısıtma soğutma sistemlerinde oluşan kireci etkili şekilde çözer. Konsantre olmasından dolayı...

Detay

Konsantre su bazlı asidik karakterli toz kireç sökücü. Alüminyum, galvaniz, bakır gibi hassas metallere zarar vermeyen tamamı aktif kimyasal kireç sökücü malzemelerden üretilmiş toz formda kireç temizleyici ürünümüz D Scaler Sd konsantre ve su bazlı ...

Detay

Kapalı ve açık ısıtma ve soğutma sistemlerinde oluşan kireç, kışır, tortu, yosun ve pas temizliklerinde kullanılan asidik temizleyicilerin sisteme verebilecek olduğu zararları ortadan kaldırmak için sistemde yapılması gereken nötralizasyon işlemi içi...

Detay

Ütü kireç çözücü ürünümüz D Scaler UT, endüstriyel ürünler arasında yer alır. Solüsyon halindeki ürünümüz ütü içerisinde bulunan bütün kirecin sıvı normda temizlenmesini sağlar. Ütünün haznesinden içeri boşaltılan ürünümüz sayesinde içeride biriken b...

Detay

Pisuvar kireç çözücü ürünümüz D Scaler Ps pisuvardaki kirecin sökülmesi, pis kokuların yok edilmesi ve yavaş akan drenajlarda yaşanan sorunun ortadan kaldırılması için kullanılan pisuvar kireç çözücü üründür. D Scaler Ps, okul, restoran, hastane gibi...

Detay

Korozyon önleme ürünümüz Dncol 503 kapalı, açık ısıtma ve soğutma sistemlerinde metalleri kirece, pas ve korozyona karşı koruyan konsantre su bazlı korozyon önleme kimyasalıdır. Kapalı ve açık sistemlerde zamanla oluşan pas ve kororzyon oluşumunu eng...

Detay

Endüstriyel Kireç Sökücü Kimyasallar Nedir?

Endüstriyel kireç sökücü kimyasallar ısıtma ve soğutma sistemlerindeki kireçlenmenin oluşturduğu problemleri ortadan kaldırmak için geliştirilmiş özel kimyasal maddelerdir. Sistemlerde su kullanımı sık olduğundan zamanla suyun içerisinde bulunan mineraller özellikle kalsiyum ve magnezyum iyonları ısınarak sertleşir ve kireçlenme olarak bilinen tortuları oluşturur.

Kireçlenme ısı transferinde kayıplara neden olarak teknik arızalara yol açarak enerji tüketimini artırır. İşletme maliyetlerini yükseltir. Endüstriyel kireç sökücü kimyasallar kireç, tortu kalıntılarının ortaya çıkarmış olduğu sorunların önüne geçmek için kullanılır. Kimyasal yapısı sayesinde kireçli tortulara tamamen nüfuz ederek kireci ve tortuyu çözer ve temizler.

Kullanım süresine ve sıklığına bağlı olarak endüstriyel kireç sökücü kimyasalların etkinliği değişmektedir. Doğru seçim ve dozajlama işlemi önemlidir. Kireç çözücü kimyasalların kullanımı sırasında sağlık ve güvenlik kurallarına uyulması gereklidir.

Endüstriyel Kireç Sökücüler Nerede Kullanılır?


Özellikle endüstriyel sanayi kuruluşlarının üretim aşamasında ısıtma ve soğutma sistemlerin de oluşan kireçlenme kaynaklı problemleri ve enerji sarfiyatının önüne geçmek için endüstriyel kireç çözücü özelliğinde olan kimyasallar kullanılmaktadır. Kireç sökücü kimyasallar, Chiller ve kazan boruları, volanlar, soğutma kulleleri, ısıtma ve soğutma sistemlerinde, ısı eşanjörleri,  kondenser gibi sistemlerde kireç sökücü kimyasallar kullanılmaktadır.


Endüstriyel Kireç Sökücü Ürünler Nasıl Kullanılır?


Endüstriyel kireç sökücü kimyasal ürünlerimin tamamı konsantre ve su bazlıdır. Konsantre olması su ile seyreltilerek kullanılabilir. Sistemde devir daim yapılacak minimum su miktarının %10 kadar kireç sökücü ekleyerek 6-8 saat devir daim yapılır. Devir daim sonrası sistem boşaltılarak temiz çalışma suyu sisteme dâhil edilir.


Endüstriyel Kireç Sökücülerde Metal Koruyucu İnhibitör Kullanılmasının Önemi


Endüstriyel kireç sökücü ürünler konsantre su bazlı asidik karakterli kimyasallardan üretilmektedir. Dünya genelinde kireç sökücüler asidik karakterli kimyasallardan üretilmektedir. Kimyasalın kireci sökebilmesi için asidik değer taşıması gerekmektedir. Asidik değer taşımayan kimyasallar kireç sökücü olarak kullanılamazlar. Asidik değerin sistemlerimize verebilecek olduğu zararları ortadan kaldıran koruyucu inhibitörlerdir. Metal koruyucu ihhibitör içermeyen kireç çözücü ürünler sistemdeki kireci temizleme özelliğinde olsalar bile sistemde bulunan metal akşamlarda aşındırma yapacaklarından dolayı sisteme ciddi zararlar vermektedir. Kireç temizleyici kimyasalların metal koruyucu inhibitör içermesi metallerde aşındırmanın önüne geçecektir.  Bu özellik sistemin uzun ömürlü olmasını sağlayacak en önemli faktörlerdendir.


Kireç Sökücü Kimyasalların Fiyatları


Metal koruyucu inhibitörlü kireç sökücü kimyasallar piyasa şartlarına göre daha pahalı gibi gözükse de sisteme vereceği zararlar göz önüne alındığında daha maliyetsiz olduğu anlaşılacaktır. Suda bulunan kirecin durumuna göre 6 ya da 12 ayda bir periyodik olarak yapılan kireç temizleme işlemi ürünlerin konsantre olmasından dolayı fatura birim maliyeti olsa da kullanım anı birim maliyeti yok denecek kadar azdır. Ürünlerimizin fiyatı ve detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.
 

D Scaler Endüstriyel Kireç Sökücü Kimyasal Ürünümüz Güçlü ve Güvenlidir.


DNC Endüstriyel Kimya olarak endüstriyel kireç sökücü kimyasal ürünümüzü en doğru çözüm olarak D-SCALER ürünümüzü sunuyoruz. Çünkü D-Scaler kireç sökücüyü her türlü ısıtma ve soğutma maksatlı kullanılan sistemlerde zamanla oluşan kireci, kışırı, pası ve yosun tabakalarını etkili şekilde temizler. Metal koruyucu inhibitörler içerdiğinden dolayı sistemin kendisine hiçbir zarar vermeksizin çözüp atması için özel olarak üretilmektedir.


DNC Endüstriyel Kimya’nın D-Scaler ürünü chiller, kondersen, soğutma kuleleri, merkezi ısıtma, ısı eşanjörleri  gibi çeşitli sistemlerde de güven içinde rahatlıkla kullanılabilir. 

D-Scaler, bu bakımdan DNC Kimya’nın özel olarak formüle edilmiş olup endüstriyel kireç sökücü kategorisinde piyasanın en prestijli ürünlerindendir. Kireç çözücü ürünümüz D-Scaler ürünümüzü 2010 yıllından bu zamana aynı standartları koruyarak üretmekteyiz.

Kireç, esasında kalsiyum ve karbonat karışımı bir tortudur. Suyun sert olduğu bir bölgede yaşıyorsanız sık sık kireç sorunu ile karşılaşacağınız da aşikârdır. Kireç, yüzeyde birikerek pislik ve kalıntı oluşturabilir. Su ısıtıcı, musluk ve duş perdesi gibi alanlarda kireç kalıntılarını görebilirsiniz. Tesisat boruları, çamaşır ya da bulaşık makineleri ve hatta ısıtma sistemi kazanlarında dahi kireç birikebilir. Söz konusu ekipmanlarda kireç birikmesi, enerji verimliliğini de düşüren bir durumdur. Kireç sorununa müdahale edilmezse maliyeti yüksek tamirat giderleri ile de karşılaşabilirsiniz. Kireç sökücü kimyasallar ile her türlü ortamdaki kireç sorununa pratik çözümler geliştirebilirsiniz. 

Kireç Nasıl Oluşur?

Sert suyun bulunduğu alanlar kireç için uygun bir zemindir. Örneğin kazanınızda suyun ısınması esnasında magnezyum iyonları ve kalsiyum karbonat bileşimleri oluşur. Söz konusu bileşimler kazanın içinde kireç tortularının birikmesine neden olur. Musluk, boru, radyatör ve ısıtma sisteminin su geçen tüm elemanlarında kireç oluşumu gözlemlenebilir. 
Kireç, görüntü kirliliğine neden olduğu gibi suyun geçtiği sistemin zarar görmesine de neden olabilir. Bunun yanında yüzey kısmında bulunan demir gibi maddelerin kenarında biriken kireç, verimliliğin düşmesine sebep olur. Kireç çözücü ile soruna müdahale edilmezse tortu büyüyerek daha büyük sorunların oluşmasını sağlar. 

Kireç Nasıl Temizlenir?

Yaşam alanlarınızda kireç sorunu ile karşılaştıysanız kirecin ne denli zor kalıntılar olduğunu da görmüşsünüzdür. Kabartma tozu ve dirsek yağı karışımı ya da sirke ile kireci doğal yollarla yok etmeye çalışabilirsiniz. Kirecin zorlu bir kalıntı olduğu göz önünde bulundurularak kireç sökücü kullanımı ile soruna kesin çözüm bulabilirsiniz. 
Piyasada satışı yapılan çok sayıda kireç sökücü bulunur. Fakat söz konusu ürünlerin her biri kirece etkin çözümler üretmez. Yani ürünlerin kullanımı esnasında kireç kalıntılarının tamamen yok edilmesi mümkün olmayabilir. DNC Kimya profesyonel kireç sökücü çeşitleri ile yaşam alanları ya da sanayi kollarının her alanında karşılaşılan kireç sorunlarının pratik şekilde önüne geçebilirsiniz. 

Kireç Çözücü Ne İşe Yarar?

Kireç sökücü, her türlü yüzeyin kireçten arındırılmasını sağlayan etkili bir kimyasal çeşididir. Kireç oluşumunun söz konusu olduğu tesisat türlerinin temizlenmesi için düzenli olarak kireç çıkarıcı kullanılmalıdır. Sirke ya da limon gibi doğal ürünlerle kirecin temizlenmesi işleminden uzun vadede sonuç alınamaz. Uzun vadeli çözümler için kireç sökücü kullanımına ihtiyaç vardır.
Kireç çözücü ürünler asidik bileşimlerdir. İçeriğinde bulunan etkili kimyasallar, kireç kalıntıları ile reaksiyona girerek kirecin sıvı forma kavuşmasını sağlar. Sıvı hale gelen kireç de doğal olarak yüzeyden ya da tesisat içinde tutunduğu noktadan kurtulmuş olur. Genel olarak endüstriyel kireç çözücü ürünlerin kullanıldığı alanları şu şekilde sıralayabiliriz:

•    Isıtma sistemine bağlı olan kazanlar
•    Soğutucu ve kondenserler
•    Esanjör sistemleri
•    Soğutma kuleleri
•    Sert su geçen boru, ekipman ve buna benzer alanlar

Mermer Kireç Sökücü Nerede Kullanılır?

Kireç oluşumunun yaygın olarak görüldüğü malzemelerden biri de mermerdir. Mermer zeminin birleşim noktalarında sert sudan kaynaklı olarak kireç oluşumu gözlemlenir. Mermer zeminde karşılaşılan kireç sorunu görüntü kirliliğine neden olur. Özellikle işletmelerdeki mermer zeminde bulunan kireçler, müşteri kaybına da neden olacaktır. Düzenli olarak kullanılacak olan mermer kireç sökücü ile kirecin pratik şekilde üstesinden gelmek mümkündür. 
Satın alacağınız güçlü mermer kireç sökücü ürünlerle yüzeydeki kireç sorununun üstesinden gelebilirsiniz. Üstelik kirecin çözülmesi esnasında mermer yüzeyin zarar görmesi de söz konusu değildir. 

Cam Kireç Sökücü Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Cam yüzeylerde de kireç oluşumu ile karşılaşılabilir. Özellikle duşa kabinlerin cam kapaklarının ya da birleşimlerinin, sert su ile teması nedeniyle kireç oluşabilir. Her ne kadar kireç sağlığa zararlı bir madde olmasa da cam üzerindeki kireç, görüntü kirliliği yaratacaktır. Soruna çözüm bulmak için de düzenli olarak cam kireç sökücü kimyasal kullanımı, etkin bir müdahale olacaktır. 
Cam yüzeyde kireç oluşumuna engel olmak için sert suyun temas ettiği cam yüzeydeki su damlacıklarının kurulanması gerekir. Bu sayede kireç oluşumunu önemli oranda azaltabilirsiniz. Kireç oluşumu ile karşılaştığınızda da sorun daha fazla büyümeden düzenli olarak cam kireç sökücü kullanımı ile soruna çözüm bulabilirsiniz. 

Güneş Enerjisi Kireç Çözücü Nerede Kullanılır?

Kirecin yaygın olarak görüldüğü yerlerden biri de bina sistemlerinde kullanılan güneş enerji mekanizmasıdır. Güneş enerji sistemleri, adından da anlaşılacağı gibi güneş enerjisinden istifade ile deposundaki suyu ısıtır. Isınan suyun zaman zaman kaynama noktasına geldiği dahi görülür. Bu da sistem içerisinde bulunan depo ve borularda kireç oluşumuna neden olur. Kireç sorununa müdahale edilmediği durumlarda sistemin çalışmasında ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Büyük tamirat sorunları ile karşılaşmamak adına düzenli olarak güneş enerjisi kireç çözücü kullanılmalıdır. 
Kireç sökücü, güneş enerji sistemindeki kireç kalıntıları ile reaksiyona girerek kirecin sistemin dışına atılmasını sağlar. Bu da daha büyük tamirat sorunları ile karşılaşmadan ya da sistem verimliliğini düşürmeden problemin çözülmesine destek olur. Düzenli olarak kullanabileceğiniz söz konusu kimyasal, sistem ekipmanlarına da zarar vermez. Kullanacağınız kimyasal ile sistem verimliliğini de önemli oranda artırabilirsiniz.  

Kireç Sökücü Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Kireç sökücü kimyasalların ev ya da sanayi alanlarında yaygın olarak kullanıldığını söyleyebiliriz. Söz konusu kimyasalların kullanım avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz. 

•    Her türlü yüzey ve tesisattaki kireç kalıntılarını etkin şekilde temizler. 
•    Kireç tortusunu gidermede kullanılabildiği gibi çimento ve pas kalıntılarının yok edilmesinde de çok etkilidir. 
•    Ekonomik bir ürün olmakla birlikte çok yönlü kullanım sağlar. 
•    Kısa sürede kireç sorununun çözülmesi mümkündür. 
•    Daha büyük sorunların oluşmasına engel olur. 

Kireç çözücü kimyasallar, yapılacak temizlik türüne bağlı olarak saf ya da sulu çözelti şeklinde kullanılabilir. Kimyasalın seyrelti oranını değiştirerek çok daha geniş bir kullanım alanı elde edebilirsiniz. Kullanım yöntemi olarak da fırça, daldırma ya da püskürtme yöntemini tercih edebilirsiniz. Her türlü uygulama yönteminden de arzu ettiğiniz faydayı alabilirsiniz. 
Firmamızla iletişime geçtiğinizde kireç sökücü fiyatlarının da son derece cazip aralıkta olduğunu görebilirsiniz. Kimyasalların fiyatı, içeriğindeki bileşenlere ve miktar özelliklerine göre değişir. Ürünlerimizle ilgili bilgi almak, fiyat ve sipariş detaylarını öğrenmek için web sitemizde bulunan irtibat numaralarından bize ulaşabilirsiniz. DNC Endüstriyel Kimya olarak sizleri her daim kaliteli kimyasallarda buluşturuyoruz. Siz de sektör faaliyetlerinizde ön plana çıkmak istiyorsanız DNC Kimya ürünlerini tercih edebilirsiniz.