SOLVENT BAZLI TİNER

Solvent bazlı tiner, solvent bazlı boya, astar ya da vernik sistemlerinin inceltilmesi için kullanılan bir tiner türüdür. Söz konusu ürünler boya üzerindeki talimat esaslarına göre kullanıldığı sürece çok etkin bir kullanım imkânı yaratmaktadır. İnceltilen boya ya da vernik, yüzey üzerinde çok daha gösterişli bir hal almaktadır. DNC Kimya olarak yaygın olarak üretimini yaptığımız ve müşterilerimiz tarafından sıklıkla tercih edilen tiner çeşidi solvent bazlı tinerdir. Firma olarak 2010 yılından günümüze, endüstriyel kimya alanında müşterilerimize hizmet veriyoruz. Gelişmiş laboratuvar sistemi ve uzman personel sayesinde müşterilerimizden gelen her miktardaki talebe cevap verecek yeterlilikteyiz. DNC Kimya ile çalışarak profesyonel hizmet almanın deneyimini yaşayabilirsiniz. Firmamızdan alacağınız ürünlerin öncelikle numunesini talep edebilirsiniz. Numune ürünleri kullanarak solvent bazlı tiner türlerinin ne denli kaliteli olduğuna şahit olabilirsiniz. Yapacağınız test işleminden sonra ürünleri aktif olarak kullanmaya karar verebilirsiniz.

Solvent Bazlı Tiner Kullanım Alanları Nelerdir?


Yukarıda da belirtildiği gibi solvent bazlı tinerin kullanım alanları solvent bazlı boya ve vernik ürünlerinin inceltilmesidir. Boya ya da vernikten arzu edilen verimin alınması için boyanın talimatına uygun şekilde boya inceltme işleminin yapılması gerekir. Tinerin az ya da fazla kullanılması durumunda boyadan gösterişli bir görünüm elde edilmediğini görebilirsiniz. 
Tinerin ne ölçüde kullanılacağının belirlenmesi için boya ya da verniğin uygulama viskozitesinin incelenmesi gerekir. Bu sayede tinerin ne ölçüde boya ya da verniğe karıştırılması gerektiğini tayin edebilirsiniz. 


Solvent Bazlı Tiner Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?


Solvent bazlı tiner çeşitlerinin kullanımında da diğer tiner çeşitleri gibi dikkat edilmesi gereken bir kısım hususlar vardır. Bu kapsamda aşağıdaki tavsiyelerimizi dikkate alarak tinerin doğru şekilde kullanılmasını sağlayabilirsiniz.  
•    Tinerin yanıcı bir madde olduğunu göz önünde bulundurarak söz konusu ürüne ateşle yaklaşmamak gerekir. 
•    Tiner, nerede muhafaza edilirse edilsin, çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmelidir. 
•    Tiner, direkt olarak uzun süre teneffüs edilmemelidir. 
•    Tinerin göz ya da deriye direkt olarak temas etmesinden çekinmek gerekir. Bu kapsamda maske ve eldiven kullanılması önem arz etmektedir. 
•    Tiner, inceltme işlemi yapılacak olan vernik ya da boyanın viskozitesine uygun oranda kullanılmalıdır. 


Solvent Bazlı Tiner Fiyatı Nedir?


Müşterilerimiz tarafından merak edilen hususlardan biri de solvent bazlı tiner fiyatlarıdır. Söz konusu ürünlerin fiyatları, ürün içeriğine, ürünlerin miktarına ve bir kısım diğer hususlara göre değişmektedir. Bu nedenle en sağlıklı fiyat teklifini firmamızı arayarak alabilirsiniz. 


DNC Kimya olarak her türlü tiner çeşidini üretme imkânına sahibiz. Modern laboratuvar şartlarında imal ettiğimiz ürünler ile sağlıklı ve güvenli şekilde bir kullanım imkânına sahip olabilirsiniz. İstediğiniz miktarda üretim yapma imkânına sahip olduğumuz sektör içerisinde en kaliteli ürünlerle sizleri buluşturuyoruz. Siz de bütçe dostu fiyatlarla bu kaliteli ürünlerin sahibi olabilirsiniz.    
 

Ürün Ambalaj Miktarları

DNC Kimya Ambalaj Miktarları
DNC Endüstriyel Kimya

Benzer Ürünler