Merdane Temizleyici Solventler

Merdane temizleme solventi, merdane, silindir, blanket gibi makine ekipmanlarının arasında kalan mürekkep, tutkal, reçine, yapıştırıcı, yağ ve kir temizliğinde kullanılan kimyasallardır. Merdanede ve silindirde oluşan mürekkep, reçine, yapışkan, tutkal, yapıştırıcı, yağ gibi istenmeyen kirliliklerin normal yollarla ortadan kaldırılması mümkün değildir. İşte bu istenmeyen kirliliklerin temizlenebilmesi yüzeyden kolay bir şekilde sökülebilmesi için geliştirmiş olduğumuz Solvent bazlı kimyasal ürünlerimizi kullanabilirsiniz. Bu kapsamda en etkili ve kolay çözüm, temizleme solventimizin yüzeye püskürtme veya silme yöntemi ile mümkündür. Sublimasyon baskı işi yapan firmaların baskıdan veya fikseden sonra transfer makinasının silindirine bulaşan reçine temizliğinde, sıcak laminayson makinasının merdanesine bulaşan tutkalın, yapıştırıcının, yapışkanın temizliğinde, matbaa makinelerinin merdane veya silidir temizliklerinde kullanılan merdane, blanket ve silindir temizleyici solvent ile birlikte etiket makinasına ve konveyör banta bulaşan yapıştırıcının ve tutkalların temizliğinde kullanılan solvent çeşitlerimiz mevcuttur. Ek olarak prosesinize özel solvent bazlı ve su bazlı kimyasallar üretmekteyiz. Üretiminizde kullanmış olduğunuz ürünlerin bire bir aynısını laboratuvar ortamında analiz ediyoruz. Çalışmalarımız sonrasında bedelsiz olarak adresinize numune gönderiyoruz. Bu sayede alternatif firma ve en rekabetçi fiyatlar ile sizlere çözüm olmak için her geçen gün kendimizi geliştirme yolunda ilerliyoruz.

Merdane ve blanket temizleme solventi, matbaa sektöründe yaygın olarak kullanılan kimyasal ürünler arasındadır. Sektörde kullanılan merdanelere yapışan mürekkep, tutkal, yapıştırıcı Solvex Mrd ile kısa sürede temizlenir. Özellikle otomatik makineler...

Detay

Matbaa temizlik solventi, matbaaların merdane, silindir ve ofset kauçukları için üretilen özel bir temizlik malzemesidir. Özellikle boya değişimlerinde matbaaların bu parçalarında boya kalıntıları kalır. Bu da doğal olarak kirlenme demektir. Yaşanan ...

Detay

DNC Kimya olarak üretim ve pazarlamasını yaptığımız ürünlerden biri de mürekkep inceltici solvent çeşitleridir. Matbaalarda ya da baskı merkezlerinde bulunan yazıcıların baş kısmında farklı boyutlarda mürekkep çıkış nozulları vardır. Nozullardan iste...

Detay

Merdane Solventi

Matbaa ve bir kısım metal sektöründe yaygın olarak kullanılan solvent çeşitlerinden biri de merdane solventidir. Kauçuk merdana boyalarının değişiminde kullanılan bu kimyasal, dijital matbaa makinelerinde yaygın olarak kullanılır. Kauçuk merdanelerin ömrü bu sayede uzatılır, güvenli ve koruyucu bir temizlik faaliyeti icra edilir.   
Matbaa sektöründe, merdanelerin kirlenmesi, üzerinde boya ve mürekkep lekelerinin kalması gibi durumlarla sıklıkla karşılaşılır. Bu duruma müdahale edilmediği sürece sektör faaliyetlerinde bir kısım aksamalar yaşanacaktır. Aksaklığa sebep olmamak ve iş verimliliğini artırmak adına merdanelerin derhal temizlenmesi gerekir. Bunun için de merdane solventine ihtiyaç duyulur. 
DNC Endüstriyel Kimya olarak ürün çeşitlerimiz arasında bulunan kimyasallardan biri de merdane solventidir. Söz konusu ürünün hazırlanmasında kullandığımız bileşimler, etkili şekilde temizlik yapmanıza imkân tanır. Bu sayede sektör faaliyetlerinizi çok daha verimli şekilde yürütebilirsiniz. 
 

Merdane Temizleme Solventi Nedir? Nerelerde kullanılır?


Solvent üretimi ve pazarlaması alanında sektörün öncü kuruluşlarından biri olan DNC Endüstriyel Kimya, bu alandaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılama imkân ve kabiliyetine sahiptir. Modern laboratuvar tesislerinde üretimini yaptığımız solvent çeşitleri ile siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Bu kapsamda birçok solvent çeşidinin üretimini yaparak ürünleri kargo yolu ile adresinize gönderiyoruz. Dilerseniz firmamızın ücretsiz numune desteğinden de yararlanarak ürünleri test etme imkânı da bulabilirsiniz. 
Üretimini yaptığımız solvent çeşitlerinden biri de Solvex Mrd merdane temizleme solventi dir. Kullanım alanı oldukça yaygın olan söz konusu ürünün geniş bir yelpazede kullanıldığını görebilirsiniz. Özellikle matbaa sektöründe geniş bir kullanım alanı olan söz konusu ürün, işlerin kolay yürümesi, maliyetlerin azaltılması ve insan gücünden tasarruf edilmesini sağlar. 

Merdane solventi daha çok matbaa sektöründe kullanılan solvent çeşitlerinden biridir. Merdane yüzeyindeki kalıntıların bu solvent ile kısa sürede temizlenmesi mümkündür. Bunun yanında metal yüzeylerdeki yağ, kir ve pas kalıntılarının temizlenmesi için de bu solvent kullanılabilir. Son derece etkili bileşimlerden oluşan merdane solventi çeşitleri ile sektör faaliyetlerinizde verimli bir kullanım elde edebilirsiniz. Satın aldığınız ürünlerin kalitesinden memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz. Merdane solventi fiyatları da son derece cazip aralıktadır. En sağlıklı fiyat bilgisini firmamızı arayarak alabilirsiniz. Firma görevlilerimiz sizlere fiyat konusunda her türlü desteği sunacaktır. Siz de kaliteli ürünlerle tanışmak için web sitemizde bulunan irtibat numaralarından bizi arayabilirsiniz. ;


Merdane Temizleme Solventi Solvex Mrd Ne İçin Kullanılır?


Merdane temizleme solventi, adından da anlaşılacağı gibi merdane ve buna benzer makine ekipmanlarının arasında kalan mürekkep, tutkal, yapıştırıcı, yağ, kir gibi olumsuzlukları ortadan kaldırmak için kullanılır. Matbaalarda kullanılan baskı makineleri, merdane sistemi ile işlem yapan makinelerdir. Söz konusu ürünlerin kullanımına bağlı olarak zaman içerisinde merdane aralarında yağ ya da kir oluşumu gözlemlenir. Söz konusu olumsuzluğun ortadan kaldırılmaması durumunda matbaaların baskı kalitesi düşer. Bu da doğal olarak müşteri memnuniyetini etkileyen bir durumdur. İşletmeciler, söz konusu olumsuzluğu ortadan kaldırmak için belli tedbirler almak durumundadır. 
Merdane aralarında oluşan mürekkep, yapışkan, tutkal, yapıştırıcı, yağ ya da kir gibi olumsuzlukların normal yollarla ortadan kaldırılması mümkün değildir. Söz konusu duruma müdahale etmek için kimyasal uygulamasına ihtiyaç vardır. Bu kapsamda en etkili çözüm, merdane temizleme solventi uygulaması ile mümkündür. Bahse konu kimyasal, kısa sürede etkisini gösterecek, normal yollarla temizliğin mümkün olmadığı yüzeylere etki ederek kaliteli bir üretim imkânına zemin hazırlayacaktır. 


Merdane Temizleme Solventi Nasıl Kullanılır?


Merdane temizleme solventi, matbaalarda yer alan ve kauçuktan imal edilmiş olan merdanelerdeki yabancı maddelerin temizlenmesi için kullanılır. Söz konusu yabancı maddeler genel olarak yağ, kir ya da boya benzeri olumsuzluklardır. DNC Endüstriyel Kimya tarafından üretilen merdane temizleme solventi ile bahse konu olumsuzluğu kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz. Kimyasalın kullanımı ve yüzeye uygulaması da son derece basittir. Bu kapsamda aşağıdaki kuralları dikkate alarak ürünlerin yüzeye tatbikini yapmanız çok daha mantıklı olacaktır. 

Merdane solventinin kullanımı çok pratiktir. Temiz bir beze solvent dökülerek yüzeye hafif şekilde uygulama yapılabilir. Son derece etkili bir kimyasal olan bu solvent ile kısa sürede merdane temizliğinin yapıldığını görebilirsiniz. Söz konusu ürünün özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz. 
•    Boya ve merdane yüzeyindeki kirlerin pratik şekilde temizlenmesi mümkündür. 
•    Metal yüzeylerde oluşan kir, toz ve ağır yağ kalıntıları, bu solvent ile çıkarılabilir. 
•    Metal yüzeylerde ürün kullanımından sonra aşınma ya da korozyon gibi durumlarla karşılaşılmaz. 
•    Kauçuk merdane yüzeylerinde, ürün kullanımından sonra herhangi bir şişme meydana gelmez. 
•    Ürünün suyla seyreltilmeden, direkt olarak kullanılması gerekir. 
•    Silme yapılarak kullanılır. Uygulama sonrasında herhangi bir şekilde durulama yapmaya gerek yoktur. 
•    Merdanelerin sökülmesi mümkün ise parçaları sökerek temizlik yapmanız daha etkin sonuç almanızı sağlayacaktır. 
•    Merdane temizleme solventi, Solvex Mrd püskürtme ya da silme yöntemi ile merdanelere tatbik edilebilir. 
•    Solvent uygulandığı andan itibaren etkisini gösterecek, yağ ya da kir kalıntılarının ortadan kalkmasını sağlayacaktır. 
•    Yüzeyden kalkan yağ ya da kirler temiz bez yardımıyla merdanelerin arasından kolay bir şekilde temizlenir. 
•    Kimyasal uygulaması, üretim tesisinizde herhangi bir aksamaya neden olmayacaktır. Bu nedenle yapılan temizlik ve bakım faaliyetinden sonra üretime derhal devam edebilirsiniz. 


Merdane Temizleme Solventi Fiyatları Nedir?


Merdane temizleme solventi fiyatları, üretilen ürünlerin bileşimine ya da miktarına göre değişmektedir. Bu nedenle en sağlıklı fiyat teklifini firmamızı arayarak alabilirsiniz. Web sitemizde bulunan irtibat numaralarından firmamıza ulaşabilirsiniz. Görevli arkadaşlarımız sizlere ürünlerle ilgili bilgi verecek, aynı zamanda fiyat teklifini de ileteceklerdir. Bunun yanında toplu alımlarda çok daha cazip fiyat teklifleri alarak ürünleri temin edebilirsiniz. 


DNC Endüstriyel Kimya olarak sizlerin ihtiyacı olan tüm kimyasal ürünleri üretme ve adresinize sevk etme imkânına sahibiz. Müşterilerimizle uzun süreli çalışmayı hedeflediğimiz sektör içerisinde yenilikçi hizmet anlayışı ile kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Siz de kaliteli kimyasalları, bütçe dostu fiyatlarla firmamızdan temin edebilirsiniz.