SELÜLOZİK TİNER

Selülozik tiner, tiner çeşitleri arasında bulunan ürünlerden biridir. Söz konusu tinerin üretim amacı, selüloz bazlı boya ve vernik çeşitlerinin inceltilmesidir. Bu sayede boya ve vernik çeşitlerinden istenilen verim elde edilebilir. Selülozik tiner, adından da anlaşılacağı gibi selüloz bazlı olan boya ve vernik türlerinin inceltilmesi maksadıyla kullanılan bir tiner çeşididir. Söz konusu ürünler boyanın inceltilmesini sağladığı gibi çabuk kurumasına da destek olur. Bu nedenle boya sektöründe sıklıkla adını duyduğumuz ve yaygın olarak kullanılan ürünler arasında selülozik tiner gelir. Diğer tiner çeşitlerinde olduğu gibi selülozik tiner üretiminde de seçkin bir firma olarak en kaliteli ürünleri müşterilerimize sunuyoruz. DNC Kimya olarak 2010 yılından günümüze endüstriyel kimya alanında çeşitli ürünlerin imalatını ve pazarlamasını yaparak müşterilerimizden olumlu geri dönüşler alıyoruz. Selülozik tiner 12 lt, selülozik tiner 1 lt ve farklı ebatlarda en uygun fiyatlarla tiner satışımız mevcuttur. Selülozik tiner fiyatları için talep formumuzdan ve bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

Selülozik Tiner Nerede Kullanılır?

Selülozik tiner yukarıda da kısmen bahsedildiği gibi boya, vernik ve sanayi alanlarında yaygın olarak kullanılan bir tiner çeşididir. Söz konusu ürün, selüloz bazlı boya ya da verniklerin inceltilmesinde olduğu gibi bu tür malzemelerin yarattığı kirliliğin de ortadan kaldırılmasında son derece etkilidir. Oto sanayiinde de etkin bir ürün olarak kullanılan selülozik tiner, araçların dış boya aksamlarında da tercih edilen bir üründür. 
Yaygın bir kullanım alanına sahip olan selülozik tinerin plastik aksama zarar verme eğilimi yüksektir. Bu nedenle söz konusu ürün teneke kutularda muhafaza edilmelidir. Plastik kutularda muhafaza edilmesi durumunda kabın delinmesi gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. 

Selülozik tiner nerede kullanılır? Boya ve otomotiv sektöründe yaygın olarak kullanılan bir üründür. Yani, boya ile iş yapan tüm sektör alanlarında bu tiner çeşidi kullanılır. Tabi yukarıda da belirttiğimiz gibi tinerin kullanılacağı boya ve vernik çeşidinin de selüloz bazlı olmasına dikkat edilmelidir. Tiner türlerinin birbirinin yerine kullanılması mümkün değildir. 
Tinerin kendine has bir kokusunun bulunması ve kullanımı ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir kısım hususlar, ürünlerin kullanımında hassas olunması gerektiğini gösterir. Bu kapsamda tineri kullanırken aşağıdaki hususları göz önünde bulundurmak gerekir. 
• Selülozik tiner, uygun bir reçete ile boya ve verniğin içerisine uygulanmalıdır. 
• Tiner uçucu ve yanıcı bir maddedir. Bu nedenle saklama koşullarına dikkat edilmelidir. 
• Tinerin elle direkt olarak temas etmemesi önemli bir husustur. Bu nedenle uygulama esnasında eldiven ve maske kullanımına dikkat edilmelidir.

Selülozik Tiner Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Selülozik tiner de diğer tiner türleri gibi kullanımında özel hassasiyet gösterilmesi gereken ürünlerden biridir. Bu kapsamda tinerin özelliklerini bilerek aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerektiğini sizlere bildirmek istiyoruz. 
•    Tinerin el ya da göze temas etmemesi için gerekli tedbirleri almalısınız. Bunun için özel olarak üretilmiş maske ve eldiven kullanmanızı tavsiye ediyoruz. 
•    Tinerin muhafaza edildiği bölüm, kesinlikle çocukların ulaşıp kendilerine zarar vermeyeceği yerler olmalıdır.
•    Tiner, yanıcı ve kolay alev alan bir maddedir. Bu nedenle tinere ateşle ya da sigara ile yaklaşmamak gerekir. 
•    Tinerden arzu edilen verimin alınması için mutlaka ölçülü şekilde kullanılmasına ihtiyaç vardır. Bu da ancak boya ya da verniğin kullanma talimatında belirtilen ölçülerle ilgilidir. 

Selülozik Tiner Fiyatları

Selülozik tiner fiyatları, söz konusu ürünlerin miktarı, içerisinde bulunan malzeme bileşimi ve bir kısım diğer hususlara göre belirlenir. Selülozik tiner fiyatları bu kapsamda söz konusu üründen arzu ettiğiniz verimi almak için öncelikle ürünlerin kalitesini göz önünde bulundurmanız gerekir. Piyasadaki ucuz, merdiven altı denilen laboratuvarlarda üretilen tiner çeşitlerinden istediğiniz verimi alamazsınız.


DNC Kimya olarak gerekli yasal prosedüre sahip bir firma olarak tüm tiner çeşitlerini güvenli bir ortamda imal ediyoruz. Bu kapsamda geliştirdiğimiz modern laboratuvarımızda selülozik tiner çeşitlerini ideal oranlarda üretiyoruz. Müşterilerimizden gelen talep doğrultusunda ihtiyaç duyulan miktar kadar tiner üretim yapma imkânına da sahibiz. 


Web sitemizde bulunan irtibat numaralarından bizi aradığınızda firma görevlilerimiz sizinle ilgilenecek ve en ideal fiyat teklifini sizlere sunacaklardır. Siz de kaliteli tiner çeşitlerine sahip olmak istiyorsanız DNC Kimya ile irtibata geçebilirsiniz. 

Selülozik Tiner 1 Lt

Tiner çeşitleri arasında önemli bir yere sahip olan ürünlerden biri de selülozik tinerdir. Selülozik tiner 1 lt ürünü ile tüm tiner gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz. Boya sektörünün gelişmesi ile birlikte tiner çeşitlerinde de gelişmeler yaşanmıştır. 
Tinerin genel olarak kullanım amacı boyanın inceltilmesinde kullanılmasıdır. Boyanın olduğu gibi yüzeye uygulanması durumunda istenen berrak görünüm elde edilemez. Bunun yanında boya kalın kalacağı için gereksiz bir boya sarfiyatı söz konusu olacaktır. 
DNC Endüstriyel Kimya'yı tercih ederek tüm tiner çeşitlerini temin edebilirsiniz. Firmamız, istediğiniz ölçüde tiner üretme ve adresinize sevk etme imkân ve kabiliyetine sahiptir. Bu anlamda gelişmiş laboratuar şartlarımızdan istifade ile uzman ekibimiz, ihtiyaçlarınıza yönelik gerekli tedbiri almaktadır. Siz de firmamızdan dilediğiniz kadar Selülozik tiner 1 lt ürünlerinden temin edebilirsiniz.

Selülozik Tiner 3 Lt

Boya ve vernik çeşitleri, kendi içinde farklı amaçlara hizmet etmek için üretilmiştir. Tiner çeşitleri arasında önemli bir ürün olan selülozik tiner, selüloz bazlı boya ve verniklerin inceltilmesi maksadıyla kullanılan bir tiner çeşididir. Boya ya da verniğe tiner uygulaması ile ürünü istediğiniz kıvama getirebilirsiniz. Bu sayede yüzeyde istenen etkinin sağlanmasına destek olabilirsiniz. 
Selülozik tiner 1 lt ürününün kullanılmasının bir diğer nedeni de selüloz bazlı boya ve verniklerin neden olduğu lekelerin ortadan kaldırılmasıdır. Boya ya da vernik esnasında bir kısım yanlış uygulamalar söz konusu olabilir. Bu lekelerin çözücü bir madde ile temizlenmesi mümkündür. Bunun için kullanılan en pratik çözücü madde de Selülozik tiner 1 lt ürünüdür. Bunun yanında firmamızı tercih ederek Selülozik tiner 3 lt ürününü de tercih edebilirsiniz. 

1 Lt Selülozik Tiner Fiyatı

DNC Endüstriyel Kimya olarak tüm endüstriyel kimya ürünlerinde olduğu gibi tiner çeşitlerinde de sizlere en cazip fiyat teklifini sunuyoruz. Tiner fiyatları, ürünlerin cinsi, miktarı ve bileşeni gibi kriterlere göre değişir. En sağlıklı fiyat bilgisini firmamızı arayarak alabilirsiniz. Web sitemizdeki telefon numaralarından bizi arayarak ürün ve fiyat bilgisi konusunda gerekli desteği alabilirsiniz. 
Selülozik tiner 1 lt ölçülerinde ürünleri temin edebileceğiniz gibi toplu alımlar için galon şeklinde satılan ürünleri de satın alabilirsiniz. Toplu alımlarda 1 Lt selülozik tiner fiyatının çok daha cazip olduğunu görebilirsiniz.

Selülozik Tiner Nedir?

Selülozik tiner, selüloz bazlı boya ve verniklerin inceltilmesi maksadıyla kullanılan tiner çeşitleri arasındadır. Yani bu ürünü kullanmanız için öncelikle elinizde selülozik boya ya da verniğin bulunması gerekir. Söz konusu ürünlerin zemin ya da yüzeyde istenen etkisinin elde edilmesi için inceltilmesine ihtiyaç vardır. Bunun için de selülozik tinere ihtiyaç vardır.
 
Tinerin boya ya da verniğe katılması ile birlikte kıvam azalacak ve yüzeyde istenen etki ve görünüm elde edilecektir. Boyanın estetik bir görünüm alması için mutlaka tiner uygulamasına ihtiyaç vardır. Tiner kullanılmadığı takdirde boya berrak durmayacağı gibi gereksiz boya sarfiyatı da söz konusu olacaktır.

DNC Endüstriyel Kimya'dan temin edeceğiniz selülozik tiner çeşitleri ile sektör alanınızda istediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz. Müşterilerimizin taleplerine cevap verecek şekilde üretim yaptığımız endüstriyel kimya alanında sizleri kaliteli ürünlerle buluşturuyoruz. Siz de kaliteli hizmetle tanışmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Selülozik Tiner Ne İşe Yarar?

Selülozik tinerin asıl kullanım maksadı, bu kapsamda üretilen boya ve vernik çeşitlerinin inceltilmesini sağlamaktır. Ayrıca boya yapılırken yapılan hataların ortadan kaldırılması ve malzemede oluşan lekelerin yok edilmesi için de bu tiner çeşidinin kullanıldığı görülebilir.

Bahse konu tiner çeşidinin kullanım alanları, selüloz bazlı tiner çeşitlerinin piyasada yoğun yer işgal etmesi ile daha da artmıştır. Bu kapsamda söz konusu tiner çeşidinin de piyasada fazla miktarda bulunmasının normal olduğu değerlendirilmektedir.

Selülozik Tiner Sentetik Tiner Farkı Nedir?

Tiner çeşitleri zaman zaman birbiri ile karıştırılır. Bu kapsamda en çok karıştırılan tiner türleri arasında selülozik ve sentetik tiner türlerini sayabiliriz. İki tiner çeşidi arasında önemli farklılıklar vardır. Bu kapsamda aşağıdaki farklıklara dikkatinizi çekmek istiyoruz.

•    Sentetik tiner, sentetik bazlı boya ve vernikleri inceltmek için kullanılırken selülozik tiner, selüloz bazlı boya ve verniklerin inceltilmesinde kullanılır. 
•    Selüloz bazlı tiner sentetik ürünlere nazaran daha güçlü bir çözücüdür. 
•    Selülozik tiner plastik ve benzeri yüzeylere zarar verirken sentetik tiner daha az tahriş gücüne sahiptir. 
•    Selüloz bazlı tinerin plastik benzeri kaplarda muhafaza edilmesi risklidir. Her iki tiner çeşidi de cam ya da metal kutularda saklanmalıdır. 
•    Her iki ürün de boya artıklarının temizlenmesi için kullanılır. 
•    Selüloz bazlı tiner sentetik tinere nazaran daha uçucudur. Aynı zamanda geride yağ kalıntısı bırakmaz. 
•    Sentetik tinerin yağlı olmasından kaynaklı olarak kuruma süresi de daha uzundur. 
•    Her iki tiner çeşidinin de doğruda güneş ışığından uzak tutulmasına ihtiyaç vardır. 
•    Selüloz bazlı ürünün yoğunluğu 0,854 gr/ml iken sentetik ürünün yoğunluğu 0,97 gr/ml'dir. 
•    Sentetik tiner türlerinin kokusuz tiner çeşitleri de vardır.
•    Selülozik tinerin alev alma sıcaklığı 38 derece iken sentetik tinerinki 42 derecedir. Yani selüloz bazlı ürün daha yanıcıdır.

Selülozik Tiner Fiyatları Nedir?

Selülozik tiner fiyatları, ürünlerin kalitesine, markasına, formülüne, miktarına ve buna benzer özelliklere göre değişir. Siz de kısa bir piyasa araştırması ile ürünler hakkında gerekli fiyat bilgisini edinebilirsiniz.

Selülozik tiner fiyat, ürünlerin içeriğine, ağırlığına ve markasına göre değişir. Tinerin genel anlamda pahalı bir ürün olmadığı göz önünde bulundurulduğunda bütçeyi sarsan bir ürün olmadığını söyleyebiliriz. 
Selülozik tiner satın alırken firmamızı tercih etmenizin de çok önemli faydaları vardır. Bu kapsamda firmamız, tinerin temin edilmesi, pazarlanması ve sevk edilmesi konusunda size her türlü yardımı yapacaklardır. Ayrıca satın alacağınız ürünlerle ilgili fiyat konusunda da gerekli destek tarafınıza yapılacaktır. 


Tiner çeşitlerinin boya ve sanayi sektöründe yaygın olarak kullanılması gerekir. Bu kapsamda söz konusu ürünlerin dün olduğu gibi bugün de ve yarın da kullanılmaya deva edeceği değerlendirilmektedir. Selülozik tiner için de tinerle ilgili bahsettiğimiz diğer hususlar geçerlidir. Selüloz bazlı boya ya da vernik, bu ürünler için kullanılan tiner çeşidi olmadan bir anlam ifade etmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. 
DNC Endüstriyel Kimya firması olarak her türlü tiner çeşidini rahatlıkla üretebiliyor, adresinize sevk edebiliyoruz. Siz de firmamızın eşsiz avantajlarından yararlanarak Selülozik tiner satın alabilirsiniz. 

DNC Endüstriyel Kimya olarak tüm tiner çeşitlerinde olduğu gibi selülozik tiner türlerinde de sektörün önde gelen kuruluşlarından biriyiz.  Bu kapsamda firmamızı arayarak en cazip fiyat teklifini alabilirsiniz. Üstelik toplu alımlarda ürünleri daha uygun fiyata temin edeceğinize emin olabilirsiniz. Kaliteli hizmet arıyorsanız firmamızla iletişime geçerek en doğru tercihi yapabilirsiniz. 
 

Ürün Ambalaj Miktarları

DNC Kimya Ambalaj Miktarları
DNC Endüstriyel Kimya

Benzer Ürünler