DNCOL PAINT 220

Endüstriyel Asidik Karakterli Solvent Bazlı Elektrostatik Toz Ve Yaş Boya Sökücü. Hatalı boyanan metallerin yada boyama işlemi yapılırken kullanılan askı aparatlarının boyalarının sökülmesinde kullanılan güçlü boya sökücüdür. Endüstriyel Boya Sökücü ürünümüz Dncol Paint 220 elektrostatik toz ve yaş boyaların sökülmesinde son derece etkilidir. Boyanın mikronuna göre 2 ile 20 dakika arasında boyaları etkili şekilde söker. Endüstriyel boya sökücü solvent bazlı boya sökücü ürünümüz endüstriyel alanda metallerin boyama aşamasında kullanılan askı aparatlarının ve hatalı boyanan yüzeylerdeki boyaların sökülmesi için kullanılır. Metal boya sökücü olarak kullanılan ürünümüz çok katmanlı boyaları metal ve boyanın arasına girerek boyayı bir bütün halinde, boya sökücü ürünümüzle karışmadan kolayca söker. PH yedinin altına olmasına rağmen boyası sökülen yüzeylerdeki kaplamaya ve yüzeye asla zarar vermez. Boyası temizlenen metallerin tekrar yüzey işlem yapılmasına gerek olmaksızın hemen boyama işlemi yapılabilir. Bu özelliği iş gücü ve zaman tasarrufu sağlayacağından maliyetlerinize artı yönde yansıyacaktır. Ağır metal sanayisinden, silah sanayine, beyaz eşyadan otomotive, müze ve restorasyon işlemlerinden, gemi ve denizcilik sektörüne kadar geniş bir kullanım alanı vardır. Daldırma şeklinde kullanılır. Endüstriyel boya sökücü ürünümüz DNCOL PAINT 220 benzerlerinin aksine yanıcı ve parlayıcı olmadığından dolayı sanayide özellikle boyahanelerde güvenle kullanılır. Daha detaylı bilgi ve teknik özellikler için ürünümüzün teknik dokümanını aşağıda inceleyebilirsiniz.

Dncol Paint 220 Endüstriyel Boya Sökücü Solvent Nedir?

Dncol Paint 220 endüstriyel boya sökücü solvent elektrostatik toz ve yaş boyama için kullanılan askı ve aparatları veya hatalı boyanan metal ve plastikler, pirinç, bakir, çelik, bronz v.b. ham metal yüzeyler, cam, seramik, porselen gibi sert yüzeylerde de sökülmek istenen boyaları sökücü ürünü olarak kullanılan solvent bazlı kimyasal yapıya sahiptir. Ağır metal sanayisinden, silah sanayine, beyaz eşyadan otomotive, müze ve restorasyon işlemlerinden, gemi ve denizcilik sektörüne kadar geniş bir kullanım alanı vardır.

Dncol Paint 220 Endüstriyel Boya Sökücü Ürünümüzün Deneme Videosunu İzleyebilirsiniz.

DNCOL PAINT 220 boya sökücü ürünümüz güçlü formülü sayesinde standart yöntemler ile sökülemeyen çok katlı boyalar üzerinde kısa sürede boya ile metal arasında reaksiyona girerek boyaları yaprak yaprak söker. Güçlü formulasyonu nedeni ile boya ile metal arasına girerek boyanın kolayca sökülmesini sağlar. Uygulandığı yüzey üzerinde boya tabakalarıyla reaksiyona girerek yapılarını bozar. Çok güçlü boya sökücü olduğu için çok katmanlı boyalı parçaların ve askı aparatlarının temizliğinde de etkili ve hızlı sonuç verir. Benzerlerinin aksine yüzeyde kalıcılığı söz konusu değildir. Uçucu yapısı sayesinde temizlik işlemi sonrası yüzeyden uzaklaşır yüzeyde korozif etki göstermez.

 

Dncol Paint 220 Endüstriyel Boya Sökücü Solvent Ürünümüz Güvenlidir.

DNCOL PAIT 220 boya sökücü solvent ürünümüz solvent bazlı bileşenlerden oluşmasına rağmen kesinlikle yanıcı ve parlayıcı özellikte değildir. Kapalı ortanda dahi asidik olmasına rağmen zararlı gaz çıkışına sebebiyet vermez.  Uygulandığı metal yüzeyler üzerinde kalıcılık ve aşındırma söz konusu olmadığından yüzeyler üzerinde korozif etki göstermez, güvenle kullanım imkânı sağlar.

Dncol Paint 220 Endüstriyel Boya Sökücü Solvent Ürünümüz Ekonomiktir.

Dncol Paint 220 boya sökücü ekonomik birim fiyatlarının yanı sıra doyma ve temizleyicilik oranı özellikle daldırma uygulamalarında söz konusu ürünlere göre iki kat daha fazladır. Boyayı bünyesine almadan sökme işlemi yaptığından aynı banyoyu defalarca kullanım imkanı sağlar. Bu özelliği sayesinde aynı banyodaki üründen daha fazla verim almak mümkündür. Yaprak yaprak sökmesi nedeni ile boya sökme işlemi sonrası ürün süzme yardımı ile kolay bir şekilde temizlenip ambalajında uzun süre muhafaza edilebilir.

Dncol Paint 220 Endüstriyel Boya Sökücü Solvent Ürünümüzün Fiziksel Özellikleri

Görünüm Sıvı / Berrak Şeffaf
Koku Karakteristik uçucu
Çözünürlük Uygulanmaz
Parlama Noktası Ürün yanıcı özellik göstermez
Kaynama Noktası 130-190 °C

* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyonunu belirlemez.

Dncol Paint 220 Endüstriyel Boya Sökücü Solvent Ürünümüz Kullanım Şekli Ve Özellikleri

DNCOL PAINT 220 çok katmanlı elektrostatik toz ve yaş boyalı yüzeyler üzerinde sadece daldırma olarak uygulanabilir. Daldırma yapacağımız tankın içerisine DNCOL PAINT 220 boşaltılır. Boyalı parçalar tankın içerisine bırakılıp tankın kapağı kapatılır. Boyalı parçaların boya katmanına göre uygun bekleme süresi sonrası temizleme işlemi tamamlanır. Basınçlı hava yada su yardı ile sökülmüş boya artıkları temizlenir. Bu işlem defalarca tekrarlanabildiği gibi ürün sökme işlemini yaparken boyayı bünyesine almadığından ötürü süzme yöntemi ile temizlenip ambalajına alınıp uzun bir süre muhafaza edilebilir.

Dncol Paint 220 Endüstriyel Boya Sökücü Kimyasalımızın Ambalaj Miktarları Ve Raf Ömrü

10 - 30 – 60 litre kilitli kapaklı plastik bidon, 210 litre plastik varil veya 1000 litre IBC ambalajlarda mevcuttur.

Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı 5 °C – 25 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.

Ürün Ambalaj Miktarları

DNC Kimya Ambalaj Miktarları
DNC Endüstriyel Kimya

Benzer Ürünler