DNCOL PAINT 240

Alkali boya sökücü; endüstriyel alkali karakterli solvent bazlı elektrostatik toz ve yaş boya sökücü solvent. Endüstriyel boya sökücü ürünümüz boyayı eriterek söker. Boyası sökülecek metaller ne kadar küçük olursa olsun en küçük noktasına kadar metalimizin yüzeyinde bulunan boyamızı söker. İşlenmesi zor olan alüminyum galvaniz vb. gibi metal parçalar üzerinde son derece etkilidir, en küçük ve en ulaşılamaz noktalardaki boyayı dahi kolaylıkla söker. Özellikle alüminyum yüzeylerde ve küçük parçalarda kullanılır. Eğer büyük parçalarımızın boyutlarına uygun daldırma havuzlarımız varsa büyük parçalarımızın boyasının sökülmesinde diğer ifadeyle boyalarının temizlenmesinde de kullanılabilir. Ürünümüz ile sökülen boyalı parça sayısı arttıkça havuzumuzda veya daldırma kabımızda boya sökücü ve eriyen boya birbirine karışır. Ancak yaklaşık 2-3 saat sonra sökülen boya alta çöker boya sökücü solvent ürünümüz üstte kalır. İşte bu üste kalan boya sökücü solventi tekrar tekrar kullanarak hatalı boyanan veya askı aparatlarımızın üstünde yer alan boyları sökebilir, temizleyebiliriz. Bu özelliği ile boya sökücü ürünümüz ekonomik kullanım imkanı sağlar. Alkali karakterli endüstriyel boya sökücü ürünümüz solvent bazlı olmasına rağmen yanıcı ve parlayıcı özellikte kimyasal bileşenlerden oluşmamaktadır. Alkali olması dolayısıyla güvenle kullanım imkanı sağlar. Ciltle teması uygun olmasa da temas halinde asidik karakterli boya sökücünün aksine ciddi zararlar vermez. Hassas yüzeyler dahil tüm yüzeylerde güvenle kullanılabilir. 5-10-20-35-70 KG ambalajlarda ürünlerimiz mevcuttur. Alım miktarınız arttıkça fiyatlarımız düşecektir.

Dncol Paint 240 Endüstriyel Boya Sökücü Kimyasal Nedir?

Endüstriyel alkali karakterli solvent bazlı;  epoxi, elektrostatik toz ve yaş boya sökücü. Elektro statik boya, toz boya, yaş boya sökücü solvent

Dncol Paint 240 Boya Sökücü Solvent Ürünümüzün Boya Sökme Videosu

 

Endüstriyel Boya Sökücü Solvent Dncol Paint 240 Nerelerde Kullanılır?

Dncol Paınt 240 elektrostatik toz ve yaş, epoxi boyama için kullanılan askı ve aparatları veya hatalı boyanan metal, alüminyum, pirinç, bakir, çelik, bronz gibi hassas metal yüzeyler dâhil, cam, seramik, porselen gibi sert yüzeylerde de sökülmek istenen boyaları temizleyici ürünü olarak kullanılabilir. Ağır metal sanayisinden, silah sanayine, beyaz eşyadan otomotive, müze ve restorasyon işlemlerinden, gemi ve denizcilik sektörüne kadar geniş bir kullanım alanı vardır.


Dncol Paint 240 Boya Sökücü Kimyasal Ürünümüz Güçlü ve Etkilidir.


DNCOL PAINT 240 boya sökücü kimyasal ürünümüzün güçlü formülü sayesinde standart yöntemler ile sökülemeyen çok katlı boyalar üzerinde kısa sürede boya ile reaksiyona girerek boya ve kaplamaların bağlayıcılarını çözer. Etkili formulasyonu nedeni ile boyayı eriterek kolayca sökülmesini sağlar. Bu sayede yüzeyde tam bir temizlik sağlar. Temizlik sonrası hava ve su tutarak yüzeyi temizlememize gerek kalmaksızın net bir temizlik sağlar. Uygulandığı yüzey üzerinde boya tabakalarıyla reaksiyona girerek yapılarını bozar. Çok güçlü bir boya sökücü olduğu için çok katmanlı boyalı parçaların temizliğinde de etkili ve hızlı sonuç verir. Benzerlerinin aksine yüzeyde kalıcılığı söz konusu değildir. Uçucu yapısı sayesinde temizlik işlemi sonrası yüzeyden uzaklaşır yüzeyde korozif etki göstermez.


Boya Sökücü Endüstriyel Solvent Kimyasalımız Güvenlidir.


Dncol Paıt 240 alkali boya sökücü endüstriyel solvent bazlı kimyalımız solvent esaslı bileşenlerden oluşmasına rağmen kesinlikle yanıcı ve parlayıcı özellikte değildir. Alüminyum, galvaniz, gibi hassas yüzeylerde dahi güvenle kullanım imkanı tanır.  Kapalı ortanda dahi zararlı gaz çıkışına sebebiyet vermez.  Uygulandığı yüzeyler üzerinde kalıcılık ve aşındırma söz konusu olmadığından yüzeyler üzerinde korozif etki göstermez, güvenle kullanım imkânı sağlar.


Dncol Paint 240 Endüstriyel Boya Sökücü Kimyasal Ürünümüz Ekonomiktir.


Ekonomik birim fiyatlarının yanı sıra doyma ve temizleyicilik oranı özellikle daldırma uygulamalarında söz konusu ürünlere göre doyma ve boyayı içine hapsetme daha fazladır. Boyayı eriterek sökme işlemi yüksek doyma özelliğindeki bileşen kimyasal formulasyonu benzerlerinin aksine uçuculuğun minimum olması nedeni ile banyoyu defalarca kullanım imkanı sağlar. Bu özelliği sayesinde aynı üründen daha fazla verim almak mümkündür.

Boya Sökücü Kimyasal Ürünümüzün Fiziksel Teknik Özellikleri


Görünüm    Sıvı / Berrak Şeffaf
Koku    Karakteristik Uçucu
Çözünürlük (%)    Uygulanmaz    
Parlama Noktası    Ürün yanıcı özellik göstermez    
Kaynama Noktası °C    110-115 °C    
* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyonunu belirlemez.

Dncol Paint 240 Boya Sökücü Nasıl Kullanılır?


Alkali boya sökücü kimyasal ürünümüz çok katmanlı elektrostatik toz ve yaş boyalı yüzeyler üzerinde sadece daldırma olarak uygulanabilir. Daldırma yapacağımız tankın içerisine Dncol Paint 240 boya sökücü boşaltılır. Boyalı parçalar tankın içerisine bırakılıp tankın kapağı kapatılır. Boyalı parçaların boya katmanına göre uygun bekleme süresi sonrası hava ve su tutmaya gerek kalmaksızın kolaylıkla temizleme işlemi tamamlanır. 

Endüstriyel Boya Sökücü Ürünümüzün Ambalaj Miktarları ve Raf Ömrü


35 - 70 KG kilitli kapaklı plastik bidon, 240 KG plastik varil veya 1000 KG IBC ambalajlarda mevcut olup adresinize gönderimi sağlanır.
Ambalajı açılmamış boya sökücü ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı 5 °C – 25 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.
 

Ürün Ambalaj Miktarları

DNC Kimya Ambalaj Miktarları
DNC Endüstriyel Kimya

Benzer Ürünler