METACLEAN

Metaclean metal temizleme demir fosfat kaplama kimyasalı, boya öncesi metal temizleme, demir fosfat kaplama metalin yüzeyinden yağ, pas, kir sökücü özelliklerini taşıyan ürünümüz üç farklı işlemi tek ürün ile yapma imkanı sağlar. Metal yüzeylerden yağ alma, pas temizleme, kir temizleme ürünü olarak kullanıldığı gibi en önemli özelliği boya öncesi metalin yüzeyinde demir fosfat açığa çıkartarak boyanın metale daha iyi tutunmasını sağlayarak boyanın ömrünün uzun olmasını sağlar. Demir fosfat kaplama özelliği taşıyan ürünümüz metalin yüzeyini mikron boyutta aşındırarak boyanın yüzeye daha iyi tutunarak yapılacak olan boyanın dış etkilere dayanımını artırır. Boya öncesi metal yüzey işlem olarak yapılması gereken en önemli işlemler dendir. Boya kalitesi ne kadar iyi olursa olsun boya yapılmadan önce metal temizliği iyi bir şekilde yapılmamışsa boyanın kalitesinden söz etmek imkansızdır. Metalin yüzeyini temizleyici ve demir fosfat açığa çıkartma özellikli olan ürünümüz daldırma, silme, püskürtme şeklinde uygulama yapılabilir. Daha detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. Numunelerimiz ücretsiz olup adresinize kadar gönderini sağlıyoruz.

Metaclean Metal Temizleme Ürünümüz Nedir?


Metaclean Metal Temizleme ürünümüz endüstriyel konsantre su bazlı boya öncesi metal yüzey hazırlayıcı güçlü yağ alma kir, pas sökücü demir fosfat kaplama proseslerinde kullanılan asidik yapıda metal temizleme kimyasallarından üretilmiştir.

Metaclean Metal Temizleme Ürünümüz Nerede Kullanılır?


Özellikle elektrostatik toz ve yaş boya öncesi demir ( DKP ) alüminyum, çelik, bronz, bakır, pirinç ve kurşun malzemelerin boyaya hazır hale getirilmesi demir fosfat kaplama yaparak yüzeyin mikron boyutta aşındırması neticesinde boyanın yüzeye mükemmel derecede tutunmasını sağlamak için kullanılır. METACLEAN metal temizleme ürünümüz yüzeyler üzerinden yağ, kir ve pas tabakalarının temizlenmesinde kullanılır. Sprey hattı sistemlerde de boya öncesi asidik yağ alma banyoların da kullanıma uygundur.

Metaclean Metal Temizleme Ürünümüz Etkilidir.


Güçlü formülü sayesinde metal yüzeyler üzerindeki koruyucu sanayi yağları, yoğun kirler ve oksidasyon (pas) kalıntıları son derece etkili ve hızlı sonuç verir. Geniş etki alanına sahiptir. Katı yağlar, iç yağları, gres yağları ve bu yağların yüzeyde bıraktığı tortu ve lekeleri pas ve korozyon lekeleri üzerinde kolaylıkla temizleme imkânı sağlar. METACLEAN metal  temizleme ürünümüz geliştirilmiş formülü sayesinde benzerlerinin aksine metal, demir malzemeler üzerinde demir fosfat kaplama yaparak metal yüzeyleri mikron boyutta aşındırma yaparak yüzeye uygulanan boyanın daha iyi tutunmasını sağlar.

Metaclean Metal Temizleme Ürünümüz DEMİR FOSFAT KAPLAMA Yapar


METACLEAN geliştirilmiş formülü sayesinde benzerlerinin aksine demir malzemeler ile reaksiyona girerek yüzeyde geçici demir fosfat kaplaması açığa çıkartır. Bu sayede boyama işlemi sonrası demir malzemenin içten paslanmasını engeller.

Metaclean Metal Temizleme Ürünümüzün Fiziksel Teknik Özellikleri


Görünüm    Sıvı / Berrak
Koku    Karakteristik asidik koku
PH ( % 100” lük çözelti )    1,5-2
Yoğunluk (20°C)    1.19 g/cm³
* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyönünü belirlemez.

Metaclean Metal Temizleme Ürünümüz Kullanım Özellikleri


Metaclean Metal Temizleyici Ürünümüz ekonomik kullanım imkânına sahiptir. Daldırma silme püskürtme yöntemiyle uygulama yapılması uygundur. METACLEAN soğuk ve sıcak su ile çalışma fonksiyonuna sahiptir. Konsantre formülü sayesinde mevcut yüzeydeki pas ve yağlanmanın durumuna göre demir malzemelerin temizliğinde 1/10-1/30 birim su ile seyreltilerek kullanılır. METACLEAN alüminyum, bakır, pirinç vb. malzemelerin temizliğinde 1/15–1/40 oranında suyla seyreltilmiş olarak kullanılır. METACLEAN daldırma yöntemi dışında püskürtme ya da silme yöntemiyle de uygulanabilir. 

METACLEAN Metal Temizleyici Ürünümüz Ambalaj Miktarları


30 - 60 kg kilitli kapaklı plastik bidon, 210 kg plastik varil veya 1000 kg IBC ambalajlarda mevcuttur.

Metaclean Metal Temizleyici Ürünümüz Raf Ömrü


Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı -10 °C – 35 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.
 

Ürün Ambalaj Miktarları

DNC Kimya Ambalaj Miktarları
DNC Endüstriyel Kimya

Benzer Ürünler