METACOAT - EX

Genellikle tesis şartlarına uygun olmayan demir, çelik, galvaniz gibi metal parçaların boyama işlemi öncesinde metalin yüzeyi uygun hale getirmek amacıyla kullanılan en basit fosfatlama çeşididir.%3 ile % 10 arasında kullanılan çeşitleri mevcuttur. Soğuk olarak kullanılır. Yüzeyi silinen parçalar durulama yapılmaksızın ortam şartlarında kuruması sağlanır. Kurutmanın ortam şartlarında yapılmasının nedeni ise yüzeydeki kimyasal ile metalin reaksiyon süresini uzatmaktır. Hızlı kurutmada veya silmeden hemen sonra su ile yapılan durulamalarda reaksiyon süresi tamamlanmadığından yüzeyde paslanma görülür. Silme fosfatlarda renk gri ile janjanlı mavi arasındadır. Metallerin yüzeyindeki yağ temizliği, pas, tuval temizliği yaparak demir fosfat açığa çıkartır. Ph aralığı 3-6 aralığında olduğundan el ile teması cilde zarar verebilir. Bu yüzden kullanıcıların su geçirmez eldiven kullanmaları gerekmektedir. DNC Endüstriyel kimya olarak banyo kurulumlarınızda bire bir teknik destek sağlıyoruz. Silme demir fosfat kaplama ürünümüzün numunesi bedelsiz olup adresinize gönderimi sağlanmaktadır.

•   TANIM


Endüstriyel konsantre su bazlı boya ve kaplama öncesi metal yüzey hazırlayıcı silme demir fosfat kaplama kimyasalı.


•  UYGULAMA ALANLARI


Daldırma yapılamayacak kadar büyük metallerin elektrostatik toz ve yaş boya öncesi demir ( DKP ) alüminyum, çelik, bronz, bakır, pirinç ve kurşun malzemelerin boyaya ve kaplamaya hazır hale getirilmesi için silme demir fosfat kaplama yaparak yüzeyin mikron boyutta aşındırma yaparak boyanın yüzeye mükemmel derecede tutunmasını sağlamak için metallerin yüzeyini silme yöntemi ile demir fosfat kaplama yapmak için kullanılır. 


 •  ETKİLİDİR


Güçlü formülü sayesinde %10 konsantrasyon ile metal yüzeyler üzerinde demir fosfat kaplama yapar. Boya ya da kaplama yapılacak malzemeler yüzeyinde mikron boyutta aşındırma yaparak yüzeye uygulanan boyanın daha iyi tutunmasını sağlar.


•  Metacoat SL Demir Fosfat Kaplar


METACOAT SL geliştirilmiş formülü sayesinde %5 -%10 oranında suyla seyreltilerek soğuk olarak çalıştığından bizlere kolay kullanım imkânı sağlar. Demir malzemeler ile reaksiyona girerek yüzeyde demir fosfat kaplama açığa çıkartır. Bu sayede boyama işlemi sonrası demir malzemenin içten paslanmasını engeller.


•  FİZİKSEL TEKNİK ÖZELLİKLER


Görünüm    Sıvı / Berrak
Koku    Karakteristik koku
PH ( % 100” lük çözelti )    1-1,5
Yoğunluk (20°C)    1.30  g/cm³
* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyönünü belirlemez.


•  KULLANIM ÖZELLİKLERİ


METACOAT  SL %3-%10 oranında suyla seyreltilip kullanılması sebebi ile ekonomik kullanım imkânı sağlar. Silme  yöntemiyle uygulama yapılması uygundur. METACOAT SL soğuk su ile çalışma fonksiyonuna sahiptir. 


•  AMBALAJ


30 - 60 litre kilitli kapaklı plastik bidon, 210 litre plastik varil veya 1000 litre IBC ambalajlarda mevcuttur.


• RAF ÖMRÜ


Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı 5 °C – 35 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.
 

Ürün Ambalaj Miktarları

DNC Kimya Ambalaj Miktarları
DNC Endüstriyel Kimya

Benzer Ürünler