ELECRA GUARD

Koruyucu yağ, kir, rutubet önleyici elektriksel solvent ürünümüz uygulandığı yüzeylerde tam bir koruma sağlar. Kontaktörler, elektrik motorları, jeneratörler, kontrol panelleri, bataryalar, transformatörler ve neme maruz metal aksamların korunmasında kullanılır. Uygulama sonrası yüzeyi esnek, kırılgan olmayan bir film tabakasıyla kaplar. Bu tabaka su, yağ ve tozların çalışan aksamların performansını olumsuz etkilemesini engeller. Oluşan tabakanın esnek ve kırılgan olmaması sayesinde sıvılarla temasında film tabakasında yırtılmalar oluşması mümkün değildir. Oluşturduğu film tabakası tuzlu suların etkilerine karşı da mukavemetli olduğundan hassas metal parçaların korunmasında da güvenle kullanılır. Söz konusu malzemeler üzerinde havanın nem ve rutubeti ile iç ortamdaki asit buharları da dahil olmak üzere her türlü etkiye karşı tam bir yalıtım sağlar.

Elektra Guard Elektriksel Koruyucu Nedir?


Elektriksel ekipman koruyucu, yağ, kir, rutubet önleyici elektriksel solvent 


Elektra Guard Elektriksel Koruyucu Nerede Kullanılır?


Kontaktörler, elektrik motorları, jeneratörler, kontrol panelleri, bataryalar, transformatörler ve neme maruz metal aksamların korunmasında da kullanıldığı gibi tüm yüzeylerin korunmasında, kalıpların, metallerin, paslanmaz metallerin, deniz aşırı yolculuklarda ekipman ve malzemelerin, otomotiv yedek parçalarının korunmasında kullanılır.


Elektra Guard Elektriksel Koruyucu Ürünümüz Tam Koruma Sağlar


Uygulama sonrası yüzeyi esnek, kırılgan olmayan bir film tabakasıyla kaplar. Bu tabaka su, yağ ve tozların çalışan aksamların performansını olumsuz etkilemesini engeller. Oluşan tabakanın esnek ve kırılgan olmaması sayesinde sıvılarla temasında film tabakasında yırtılmalar oluşması mümkün değildir. Oluşturduğu film tabakası tuzlu suların etkilerine karşı da mukavemetli olduğundan hassas metal parçaların korunmasında da güvenle kullanılır. Söz konusu malzemeler üzerinde havanın nem ve rutubeti ile iç ortamdaki asit buharları da dahil olmak üzere her türlü etkiye karşı tam bir yalıtım sağlar. Temizlenmiş ve ELEKTRA GUARD uygulanmış yüzeyler; Yüksek nem ve ağır koşullarda 3-4 ay süre ile korunur, bu da yıllık bakım periyodunu kısaltacaktır.


Elektra Guard Elektriksel Koruyucu Ürünümüz Enerji Tasarrufu Sağlar


Elektra Guard ile korunan kontaktör ve elektrikli cihazlar koruma süresince tam performans ile çalışır. Yağ, toz ve rutubet nedeniyle sistemin yorulmasının dolayısıyla fazla enerji kullanımının önüne geçilmiş olur.
Elektra Guard suya maruz kalmış motorların başka bir işleme gerek kalmadan kurtarılmasında da kullanılır. Su ile metal arasına girme özelliğinden dolayı su altında kalmış elektriksel aksamlar temizlendikten sonra Elektra Guard uygulamasıyla tekrar çalışır hale gelir. Zaman ve ekonomik tasarruf sağlar.


Elektra Guard Elektriksel Koruyucu Solvent Ürünümüzün Fiziksel Teknik Özellikleri


Görünüm    Sıvı     
Koku    Doğal Kimyasal İçerik Kokusu    
PH ( % 100” lük çözelti )    -    
Yoğunluk (20°C)    0,80 g/cm³
Kaynama Noktası    70 °C    
* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyonunu belirlemez.


Elektra Guard Elektriksel Koruyucu Solvent Nasıl Kullanılır?


Elektra Guard uygulanacak yüzeyin önce DNCOL ELEKTRA solvent bazlı elektriksel ekipman temileyici ürünümüz ile temizlenmesi gerekir. Kuruduktan sonra tüm alan kaplanacak şekilde uygulama yapılır basınçlı hava ile kurutulur. Su basmasından veya aşırı rutubetten dolayı zarar görmüş parçaların temizliğinde; Öncelikli olarak yapılması gereken parçalar içerisinde kalmış tortu ve pisliklerin temizliği için basınçlı buhar veya su ile parçaların temizlenmesidir. Daha sonra tüm sargıların, yalıtım ayırıcılarının ve metal parçaların içine Elektra Guard uygulanır. Bu koşulda en iyi sonuç için Elektra Guard dolu bir tanka daldırma yöntemi tavsiye edilir, daldırma sonrası solüsyon basınçlı hava ile kurutulmalıdır.


Elektra Guard Elektriksel Koruyucu Solvent  Ürünümüzün Ambalaj Boyutları


30 - 60 litre kilitli kapaklı plastik bidon, 210 litre varil veya 1000 litre IBC ambalajlarda mevcut olup adresinize kadar gönderimi sağlanır.


Elektra Guard Elektriksel Koruyucu Solvent Ürünümüzün Raf Ömrü


Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı 5 °C – 30 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.
 

Ürün Ambalaj Miktarları

DNC Kimya Ambalaj Miktarları
DNC Endüstriyel Kimya

Benzer Ürünler