DNCOL ELEKTRA

Elektrik pano temizleyici solvent ürünümüz, sanayi kuruluşlarında çeşitli nedenlerden dolayı kirlenen ve rutubetlenen elektriksel ekipmanların ve panolarda bulunan kontaktörlerinin, generatorlerin, klemenslerin, şalterlerin, baraların, yağlı kesicilerin, porselen izolatörlerin, sigortaların yağ, kir ve tozdan temizlenmesinde nemden, sudan, rutubetten korunmasında ve periyodik bakımlarında, elektrik motorlarının kömür, sargı ve fırçalarının, elektrik kontaktörlerinin kontaklarının ve elektrik bağlantılarının temizliğinde, makine iç aksamlarının temizliğinde, jeneratörlerde, güç kulelerinde, baskı ekipman ve makinelerinde güvenle kullanılır. Elektronik veya elektrikli sistemlerde zaman içerisinde oluşan rutubetin giderilmesinde, Elektriksel ve elektronik sistemlerde toz ve yağ gibi istenmeyen artıkların temizlenmesinde kullanılır. Dncol Electra elektriksel temizleyici solvent ürünümüz güçlü formülü sayesinde uygulandığı yüzeydeki yağ ve kir tabakalarıyla reaksiyona girerek yapılarını bozar, nem, rutubet ve suyu bünyesine alarak fiziksel etkiye gerek duyulmaksızın yüzeyden temizlemesini sağlar. Elektrik pano temizleyici solvent bazlı ürünümüz temizlenen yüzeyde kalıntı bırakmaz, serbest halde uçar. Yanıcı ve parlayıcı özellik göstermez. Benzerlerinin aksine 25.000 volta kadar akım altında güvenle yağ, kir temizliği yapılabilir.

Dncol Elektra Elektrik Pano Temizleyici Solvent Nedir?


Elektriksel ekipman, pano, kontaktör,  elektrik matorlarını sargı, fırça ve kömürlerinin temizliğinde parça temizleyici ve koruyucu yanıcı olmayan uçucu solvent bazlı kimyasallardan üretilmiştir.

  • Ürün akım altında kullanılabilir. 
  • Panonun boyasına zarar vermez.
  • Kablo üstündeki devre yazılarına zarar vermez. 
  • Kablolarda sertleşme yapmaz.

Pano Temizleme Solventi Ürünümüzün Deneme Videosu 

 


Dncol Elektra Elektrik Pano Temizleyici Solvent Nerelerde Kullanılır?


Özellikle sanayi kuruluşlarında çeşitli nedenlerden dolayı kirlenen ve rutubetlenen elektriksel ekipmanların ve panolarda bulunan kontaktörlerinin, generatorlerin, klemenslerin, şalterlerin, baraların, yağlı kesicilerin, porselen izolatörlerin, sigortaların yağ, kir ve tozdan temizlenmesinde nemden, sudan, rutubet, korunmasında ve periyodik bakımlarında kullanılır. Elektrik motorlarının kömür, sargı ve fırçalarının, elektrik kontaktörlerinin kontaklarının ve elektrik bağlantılarının temizliğinde, makine iç aksamlarının temizliğinde, jeneratörlerde, güç kulelerinde, baskı ekipman ve makinelerinde güvenle kullanılır.


Dncol Elektra Elektrik Pano Temizleyici Solvent Ürünümüz Güvenlidir.


DNCOL ELECTRA elektriksel ekipmanlar da karbonlaşmış yağları ve kirleri etkili şekilde kolayca temizliği yapılabilir. Güçlü formülü sayesinde uygulandığı yüzeydeki yağ ve kir tabakalarıyla reaksiyona girerek yapılarını bozar, nem, rutubet ve suyu bünyesine alarak fiziksel etkiye gerek duyulmaksızın yüzeyden temizlenmesini sağlar. Temizlenen yüzeyde kalıntı bırakmaz, serbest halde uçar, yanıcı ve parlayıcı özellik göstermez.


Dncol Elektra Elektrik Pano Temizleyici Solvent Güvenlidir


DNCOL ELEKTRA yanıcı ve parlayıcı olmayan özel solvent yapısı sayesinde 25.000 volta kadar akım altında dahi güvenle kullanılabilir. . Uygulandığı yüzeyler özellikle de metal yüzeyler üzerinde kalıcılık ve aşındırıcılık etkisi söz konusu olmadığından dolayı metal yüzeyler üzerinde korozif etki göstermez, güvenle kullanım imkânı sağlar.


Dncol Elektra Elektrik Pano Temizleyici Solvent Ürünümüz Yangın Riskini Ortadan Kaldırır


Kontaktörler ve generatorlerin üzerinde biriken yağ ve tozlar düzenli olarak temizlenmediğinde, rutubet uzaklaştırılmadığında kontaklar arasındaki enerji transferi sırasında istenmeyen ark 'lara ve yangın risklerine sebebiyet verirler. DNCOL ELECTRA uygulama sonrası kontrol dışı ark oluşumunu tamamen ortadan kaldıracaktır. Bu da işletme için elektrik kontağından çıkan yangın riskini azaltacaktır.


Dncol Elektra Elektrik Pano Temizleyici Solvent Ürünümüz Temizlik Ve Bakım Süresini Kısaltır


DNCOL ELEKTRA metaller üzerinde yürüme özelliği gösterir. Bu özelliği sayesinde cihazların monte vaziyette sökülmesine gerek kalmadan temizlik yapılmasına imkân sağlar. Bu da bakım için ayrılan sürenin uzamasını engeller. Yedekli çalışılmayan parçaların temizliğinde üretimi durdurmadan bakım yapma imkânı sağlar.


Dncol Elektra Elektrik Pano Temizleyici Solvent Gereksiz Enerji Sarfiyatını Engeller


Üzerinde temizlenmemiş yağ ve kirlilik bulunan cihazlar normal performanslarıyla çalışabilmek için fazlasıyla zorlanırlar. Bu da direkt olarak sarf edilen enerji miktarının artmasına neden olur. Periyodik DNCOL ELECTRA kullanımıyla bu gereksiz enerji sarfiyatı kontrol altına alınacaktır. Düzenli DNCOL ELECTRA kullanımıyla çalışan aksamlardaki arıza yapma oranlarında önemli düşüşler olacaktır. Çalışma ömürlerinin uzaması bir parçadan daha uzun ve verimli yararlanama imkânı sağlayacaktır.


Dncol Elektra Elektrik Pano Temizleyici Solvent Fiziksel Teknik Özellikleri


Görünüm    Sıvı / Berrak Şeffaf    
Koku    Karakteristik Uçucu    
Çözünürlük (%)    Uygulanmaz
Parlama Noktası    Ürün yanıcı ve parlayıcı özellik göstermez    
Kaynama Noktası °C    130-190 °C
* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyonunu belirlemez.


Dncol Elektra Elektrik Pano Temizleyici Solvent Ürünümüz Nasıl kullanılır?


Kullanılacağı alanın özelliğine bağlı olarak; Daldırma, püskürtme, fırçalama ve silme yöntemleri ile uygulanabilir. Püskürtme yolu ile yapılan uygulamalarda DNCOL ELECTRA tatbik edilecek alanların sökülmesine gerek yoktur. Yerinde ve monte vaziyette temizliğe imkân sağlar. Metal üzerinde yürüme özelliği sayesinde kullanılan ekipmanlarla veya elle ulaşılamayan yerlerde de temizlik yapma imkânı sağlar.


Dncol Elektra Elektrik Pano Temizleyici Solvent Ambalaj Miktarları


13 - 30 - 60 KG kilitli kapaklı plastik bidon, 240 KG litre plastik varil veya 1200 KG IBC ambalajlarda mevcut olup adresinize kadar gönderimi sağlanır


Dncol Elektra Elektrik Pano Temizleyici Solvent Raf Ömrü Ne Kadardır?


 Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı -5 °C – 25 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.
 

Ürün Ambalaj Miktarları

DNC Kimya Ambalaj Miktarları
DNC Endüstriyel Kimya

Benzer Ürünler