METACOAT

Demir fosfat kaplama, Boyanın yüzeye tutunma kapasitesini artırarak yüzeyin korozyon direncini artırır. Kristal olmayan amorf yapıda kaplama elde edilir. Kaplama ağırlığı aralığı yaklaşık olarak 0,2-1,0 g/m2 dir. Kaplama rengi sarıdan maviye kadar açık renk aralığında olup Kalınlık: 0,15 - 0,8 µm dir .Banyo kurulumu spray banyolarda %1-3 aralığında, daldırma banyolarda ise %3-6 aralığındadır. 45-60 derece arasında çalışır. Banyo kontrolü toplam asit noktası ve ph kontrolü ile sağlanır. Banyoda kalma süresi 1-3 dakika arasıdır. Kalma süresi azaldığında yüzeyde paslanma, süre uzadığında ise yüzeyde tozlanma görünür. Kalma süresi banyo sıcaklığına, metalin kalınlığına, spray banyolarda nozül basıncına göre değişiklikler gösterebilir. Teknik ekibimiz tüm şartları değerlendirerek uygun kimyasalı belirleyecektir. DNC Endüstriyel kimya olarak birebir prosesinize uygun kimyasalları belirleyip, banyo kurulumlarını birlikte yapıyoruz. İlk kurulumda istediğimiz sonucu alamaz isek sizden herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Demir fosfat banyolarının kurulumundan sonra, Banyo değerlerinin testlerinin nasıl yapıldığını size gösterip, testlerin yapılıp yapılmadığını, banyoların doğru değerde çalışıp çalışmadığını sık sık kontrol için sizleri ziyaret ediyoruz.

•   TANIM


Endüstriyel konsantre su bazlı boya ve kaplama öncesi metal yüzey hazırlayıcı demir fosfat kaplama kimyasalı.


•  UYGULAMA ALANLARI


Özellikle elektrostatik toz ve yaş boya öncesi demir ( DKP ) alüminyum, çelik, bronz, bakır, pirinç ve kurşun malzemelerin boyaya ve kaplamaya hazır hale getirilmesi için demir fosfat kaplama yaparak yüzeyin mikron boyutta aşındırması neticesinde boyanın yüzeye mükemmel derecede tutunmasını sağlamak için kullanılır. 


 •  ETKİLİDİR


Güçlü formülü sayesinde metal yüzeyler üzerindeki koruyucu sanayi yağları, yoğun kirleri bünyesine alarak yüzeyde demir fosfat kaplama yapar. Boya ya da kaplama yapılacak malzemeler yüzeyinde mikron boyutta aşındırma yaparak yüzeye uygulanan boyanın daha iyi tutunmasını sağlar.


•  DEMİR FOSFAT KAPLAR


METACOAT geliştirilmiş formülü sayesinde %3-%6 oranında suyla seyreltilerek sıcak olarak bizlere kolay kullanım imkânı sağlar. Demir malzemeler ile reaksiyona girerek yüzeyde demir fosfat kaplama açığa çıkartır. Bu sayede boyama işlemi sonrası demir malzemenin içten paslanmasını engeller.


•  FİZİKSEL TEKNİK ÖZELLİKLER


Görünüm    Sıvı / Berrak
Koku    Karakteristik asidik koku
PH ( % 100” lük çözelti )    1,5-2
Yoğunluk (20°C)    1.25 g/cm³
* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyönünü belirlemez.


•  KULLANIM ÖZELLİKLERİ


METACOAT %3-%6 oranında suyla seyreltilip kullanılması sebebi ile ekonomik kullanım imkânı sağlar. Daldırma  yöntemiyle uygulama yapılması uygundur. METACOAT sıcak su ile çalışma fonksiyonuna sahiptir. 


•  AMBALAJ


30 - 60 litre kilitli kapaklı plastik bidon, 210 litre plastik varil veya 1000 litre IBC ambalajlarda mevcuttur.


• RAF ÖMRÜ


Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı 5 °C – 35 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.
 

Ürün Ambalaj Miktarları

DNC Kimya Ambalaj Miktarları
DNC Endüstriyel Kimya

Benzer Ürünler