SENTETİK TİNER

Sentetik tiner fiyatları ve çeşitleri konusunda, sentetik boya ve verniklerin inceltilmesi maksadıyla kullanılan ürünlerin başında sentetik tiner gelir. Diğer tiner çeşitlerinde olduğu gibi sentetik tiner türlerinde de en kaliteli ürünleri müşterilerimize sunma gayreti içerisindeyiz. Çağımızın gereklerine uygun koşullarda inşa edilen laboratuvarlarımızda modern teknikler kullanılarak kaliteli tiner çeşitlerinin üretimini yapıyoruz. Firma olarak müşterilerimize ücretsiz numune desteği de sağlıyoruz. Bu sayede müşterilerimiz ürünlerin kalitesini görerek asıl siparişlerini verme imkân ve kabiliyetine sahip olurlar. Ürünlerimizi sentetik tiner 12 lt fiyatı, sentetik tiner 10 lt olarak sipariş verebilirsiniz. Sentetik tiner, sentetik bazlı boya ve vernik çeşitlerinin inceltilmesi için kullanılan bir tiner çeşididir. Tüm endüstriyel ürünlerde olduğu gibi bu tiner çeşitlerinde de müşterilerimizin taleplerini en iyi şekilde karşılama gayreti içerisindeyiz.

Sentetik Tiner Nerelerde Kullanılır?


Sentetik tiner çeşitleri, genel olarak sentetik boya ve verniklerin inceltilmesi maksadıyla tercih edilen bir üründür. Boya işlemi esnasında, boyanın yüzeyin her tarafına eşit şekilde dağıtılması, boyadan arzu edilen verimin elde edilmesi kapsamında çok önemlidir. Tinerin içerisinde yağ bulunduğu için boyanın kuruma süreci de doğal olarak uzayacaktır. Fakat boya bu sayede daha gösterişli duracaktır.  

Tinerin boya ya da vernik işlemi esnasında kullanılması sırasında tinerin de uygun ölçüde karışıma dâhil edilmesinde fayda vardır. Bunun için kullandığınız boya ya da vernik malzemesinin üzerinde yazan oranları dikkate almanızda fayda vardır. Sentetik tiner, boya ya da verniğe uygun ölçüde katılmalıdır. Az ya da fazla kullanılması durumunda boya ya da vernikten arzu edilen verim alınamaz.  

Sentetik tiner kullanım alanlarından biri de sentetik boya da verniklerin yüzeyde oluşturduğu lekeleri ortadan kaldırmaktır. Söz konusu ürün, yüzey kısmında bulunan boya ve vernik kalıntılarını yumuşatarak kolayca temizlenmesini sağlar.

Sentetik tinerin genel olarak kullanım amacı bu kapsamda üretilen boya ve verniklerin inceltilmesini saplamaktır. Sentetik bazlı boya ya da verniğin içerisine tiner katıldığında boyadan istenen verim elde edilecektir. Boya ya da vernik işlemi esnasında boyanın yüzeyin her bölgesine eşit şekilde dağılması, istenen parlaklığın ve görünümün elde edilmesi için çok önemlidir. Yapılan sentetik tiner takviyesi ile boya ve verniğin istenen etkisi görülebilir. 
Sentetik tiner kullanımı esnasında tinerin belli bir oranda kullanılması çok önemlidir. Gerekli ölçüde tiner uygulaması yapılmadığında boya ve vernikten istenen verimin elde edilmesi mümkün değildir. Kullandığınız boya ve vernik çeşitlerinin üzerinde ürün kullanımı ile ilgili gerekli talimatlar bulunmaktadır. Bu kapsamda belirlenen talimatlara uyarak tiner takviyesi ile boya ve vernikleri kullanmak, verim açısından doğru bir tercihtir.  
Sentetik tinerin kullanım amaçlarından biri de yine sentetik bazlı olan boya ve vernik çeşitlerinin oluşturduğu lekeyi ortadan kaldırmaktır. Sentetik boya ya da verniğin kullanımı neticesinde fırça ve buna benzer malzemelerde kirlenme söz konusu olacaktır. Bu lekelerin çıkarılması için de tiner uygulamasına ihtiyaç vardır. Sentetik tiner kullanılarak boya kalıntıları ortadan kalkar ve istenen temizlik sağlanmış olur.

Sentetik Tiner Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Sentetik tiner de diğer tiner türlerinde olduğu gibi dikkatli kullanılması gereken bir üründür. Bu kapsamda ürünü kullanırken aşağıdaki tavsiyelere uymanızı tavsiye ediyoruz.

  • Tineri doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın.
  • Çocukların ulaşamayacakları yerlerde muhafaza etmeye özen gösterin.
  • Tineri orijinal ambalajında muhafaza edin.
  • Tineri doğrudan solumamaya özen gösterin. Kokudan çok fazla etkileniyorsanız kokusuz tiner çeşitlerini kullanın.
  • Tinerin çocuklar tarafından yutulması durumunda kusturmaya çalışmayın. Derhal bir sağlık kuruluşuna başvurarak tiner kutusunun üzerinde yazan karışım maddelerini doktorunuzla paylaşın.
  • Tiner kullanımı esnasında göz ve cildinizin etkilenmemesi için eldiven ve maske kullanımına özen gösterin.

Sentetik Tiner Fiyatları Ne Kadardır?

Sentetik tiner fiyatları, ürünlerin boyutuna, içerisinde kullanılan madde cinslerine ve bir kısım diğer hususlara göre değişir. Bu nedenle fiyat konusunda en sağlıklı bilgiyi DNC Kimya yetkililerinden alabilirsiniz. Web sitemizde bulunan irtibat numaralarından bize ulaşarak firma görevlimize ulaşabilirsiniz. Firmamız tarafından sizlere ürünlerle ilgili bilgi verilecek ve fiyat konusunda gerekli yardım sağlanacaktır.

Sentetik tiner satın alacağınız zaman firmamızın ücretsiz numune desteğinden istifade etmenizi tavsiye ediyoruz. Numune ürünleri kullanarak malzemenin ne denli kaliteli olduğuna kanaat getirebilirsiniz. Bu sayede çok daha sağlıklı şekilde ürün alışverişi yapmış olursunuz. Siz de bütçe dostu fiyatlarla endüstriyel kimya ürünlerini satın almak için DNC Kimya ile irtibata geçebilirsiniz.

Sentetik tiner fiyatları ürünlerin kimyasal bileşimine, miktarına ve bir kısım diğer parametrelere göre değişir. Bu kapsamda en sağlıklı fiyat bilgisini, web sitemizde bulunan irtibat numaralarından bizi arayarak alabilirsiniz. Firma görevlilerimiz sizlere fiyat konusunda her türlü desteği sağlayacaktır. Bunun yanında ürünlerin nasıl kullanılacağı ile ilgili de gerekli bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır. 
Firmamızdan sentetik tiner 12 lt fiyatını öğrenebileceğiniz gibi lt fiyatı üzerinden de görüşebilirsiniz. Toplu alımlarda ürünlerimizi çok daha uygun fiyatlara satın alacağınızı da belirtmekte fayda vardır. 
sentetik tiner kullanımında da diğer tiner çeşitlerinde olduğu gibi bir kısım hususlara dikkat edilmesi gerekir. Bu kapsamda yapılan aşağıdaki tavsiyeleri dikkate almanızı öneriyoruz.
 
• Tinerin uçucu ve yanıcı özelliği göz önünde bulundurularak tineri çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edin. 
• Sentetik tinerin doğrudan güneş ışığına maruz kalmamasına özen gösterin. 
• Tiner kullanımında göz ve ciltle doğrudan teması engellemek adına eldiven ve maske kullanımına dikkat edin.

DNC Endüstriyel Kimya farkıyla tüm ürünlerimizi güven içerisinde temin edebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz ürün kısa sürede adresinize göndererek sizleri kalite ile buluşturuyoruz.

Sentetik Tiner Nedir?

Sentetik boya ve vernikleri inceltmek için kullanılan tiner çeşidine sentetik tiner denir. Tiner, boyama ya da vernikleme esnasında ürünün yüzeye eşit şekilde dağılmasını sağlar. Bu sayede boya ya da vernikten arzu edilen berrak görünüm elde edilebilir.
 
Diğer tiner çeşitlerine nazaran çok daha hafif olan sentetik tiner, aynı zamanda daha az tahriş gücüne de sahiptir. Tahrip gücü düşük olmasına rağmen ürünün plastik yerine cam ya da metal kaplarda muhafaza edilmesi çok daha güvenlidir. Ayrıca direkt gün ışığından da korunması gereken tinerlerin muhafazasında tam olarak saydam olmayan şişelerin tercih edilmesi gerekir. Tinerin deriye temas etmesi halinde ise derhal bol su ile yıkanmalıdır.

Piyasada oldukça fazla çeşitte sentetik tiner vardır. Sentetik bazda üretilen boya ya da verniklerin içerisinde % 10-15 oranında tiner eklenmesi, üründen arzu edilen verimin elde edilmesi kapsamında yeterli olacaktır. Fakat yine de tinerin kullanımında boyanın üzerinde bulunan talimatlar dikkate alınmalıdır.

DNC Endüstriyel Kimya olarak tüm tiner çeşitlerinde olduğu gibi sentetik tiner üretim ve pazarlamasında da sektörün saygın firmaları arasındayız. Dilerseniz sizlere bu anlamda ücretsiz numune desteği de sunuyoruz. Bu sayede ürünleri test ederek alma şansı yakalamış olursunuz. Satın aldığınız ürünleri kısa sürede adresinize sevk ediyoruz.

Sentetik Tiner Ne İşe Yarar?

Tinerin genel olarak kullanım amacı, boya ve vernik türlerinin inceltilmesidir. Sentetik tiner de bu bazda üretilen boya ve verniklerin inceltilmesi için kullanılır. Bunun yanında boyama ve vernikleme esnasında yaşanan hatalı boyama ya da lekelerin yok edilmesi için de yine bu ürün kullanılmalıdır.
 
Sentetik tiner ile ilgili bilgi almak için web sitemizdeki irtibat numaralarından bizi arayabilirsiniz. Firma görevlilerimiz sizlere ürünlerin ne işe yaradığı ile ilgili gerekli bilgiyi vereceklerdir. Ürünlerle ilgili aklınıza takılan tüm sorulara cevap vermek için sizlerin telefonunu bekliyoruz.

Sentetik Tiner Kullanım Alanları Nerelerdir?

Sentetik tinerin kullanım alanı, sentetik boya ve verniğin kullanıldığı tüm sektör alanlarıdır. Özellikle boya ve otomotiv sanayinde söz konusu tiner çeşidinin yaygın olarak kullanıldığını görebilirsiniz. 
Tinerin üretimi çok basit bir sistemle gerçekleşir. Belli miktarda ve oranda çözücülerin karıştırılması ile tinerin homojen hali elde edilir. Bu kapsamda yaklaşık % 95 beyaz ispirto, % 5 de toulen ya da ksilen kullanılır. Tiner üretiminde kullanılan hammaddelerin ve tinerin yanıcı olması ve tutuşma ihtimaline karşı gerekli güvenlik önlemleri alınarak tiner üretimi yapılmalıdır.

DNC Endüstriyel Kimya olarak tüm ürünleri modern laboratuarlarımızda üretiyoruz. Modern teknikler kullanılarak üretilen tiner çeşitleri ile müşterilerimizi kaliteli ürünlerle buluşturuyoruz. Firma olarak müşterilerimize en iyi hizmeti vermek adına ücretsiz numune desteği de sunuyoruz. Bu sayede müşterilerimizin ürünlere test ederek satın almalarına da zemin hazırlıyoruz.
 
DNC Endüstriyel Kimya olarak modern tesislerimizde tiner çeşitlerini üretiyoruz. Yenilikçi hizmet anlayışımız sayesinde kendimizi sürekli geliştirerek sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz. Siz de kaliteli ürünlerimizden yararlanmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. 

Ürün Ambalaj Miktarları

DNC Kimya Ambalaj Miktarları
DNC Endüstriyel Kimya

Benzer Ürünler