ANTİPASİNG

Endüstriyel pasivasyon kimyasalı, metal temizleme de kullanılan asidik karakterli metal temizleyici ürünlerin metalin yüzeyine verebilecek olduğu zararları ortadan kaldırmak, metalin yüzeyini nötrlemek için PASİVASYON ürünümüz Antipasing kullanılır. Metallerden pas sökme , demir fosfat kaplama gibi asidik işlemler sonrasında yapılması gereken en son işlemdir. Asidik ürünler ile yapılan metal temizleme işlemi sonrası asidik değer metalin, demirin yüzeyinde pasivasyon yapılmaz ise çok hızlı bir şekilde paslanma meydana getirir. Pasivasyon metalin yüzeyinde oluşabilecek paslanmanın önüne geçerek nötr bir yüzey elde etmemizi sağlar. Pasivasyon pas koruyucu olarak kullanılamaz. Aslında pasivasyonun amacı asidik değerin metalin yüzeyine vermiş olduğu olumsuz etkileri ortadan kaldırarak metali, demiri bir sonraki aşama olan boyama yada kaplama işlemine hazır hale getirmektir. Asidik temizleme işlemleri sonrasında pasivasyon yapılan metaller, demirler bulundukları ortama göre normal olağan şartlarda tekrar pas problemi ile karşılaşırlar. Asidik temizlik yapılan metaller pasivasyon işlemine tabi tutulmadan boya yada kaplama yapılacak ise boyanın kalitesinden söz etmek mümkün değildir. Asidik değerin üstüne yapılan boyama yada kaplama belirli bir zaman sonra yüzeye tam tutunma sağlayamadığından dolayı istemediğimiz sonuçlar ile bizi karşı karşıya bırakacaktır. Pasivasyon ürünümüz Antipasing’in fatura birim maliyeti var gibi görünse de su bazlı ve 1 birim ürünün 40 birim su ile seyrelme konsantrasyonunda olmasından dolayı kullanım anı birim maliyeti yok denecek kadar azdır.

Antipasing - Pasivasyon Nedir?


Pasivasyon asidik metal temizleme işlemleri sonrasında metalin yüzeyini nötrlemeye denir. Antipasing ise konsantre suyla seyreltilebilen endüstriyel PASİVASYON kimyasalıdır.


Antipasing Pasivasyon Ürünümüz Nerede Kullanılır?


ANTIPASING alüminyum, demir, çelik, bronz, bakır, tunç, pirinç ve kurşun malzemelerin boya ve kaplama öncesi işleme hazır hale getirilmesinde kullanılır. Özellikle pas sökme işlemi gibi asidik temizlikler ve demir fosfat kaplama banyoları sonrası pasivasyon işlemini gerçekleştirir. Metal yüzey işlem hazırlığında Pasivasyon banyolarında kullanılan ANTIPASING ayrıca Ultrasonic yıkayıcılarda ve fosfat kaplama banyoları sonrası yapılacak kurutma öncesinde son derece etkilidir. Ani ısı değişikliğine maruz kalan metallerde yüzey oksidasyonu engeller.


Antipasing Pasivasyon Ürünümüz Etkilidir.


Güçlü formülü sayesinde ANTIPASING çok amaçlı kullanılabilen etkili pas ve korozyon önleyicidir. Metal yüzey işlemleri sonrası metal yüzeyler üzerinde oluşabilecek oksitlenme oluşumunu geciktirir. Suyun metal yüzeyler üzerinde oluşturacağı korozyonu engeller. Su sertliğinden etkilenmeyen yapısı sayesinde suyun metal yüzeylerde oluşturabileceği korozif etkileri de ortadan kaldırır.


Antipasing Pasivasyon Ürünümüz Güvenlidir.


Geliştirilmiş formülü sayesinde benzerlerinin aksine yapısında metal koruyucu inhibitör komponentler içerir. Bu sayede özelikle uygulandığı metal yüzeyler üzerinde aşındırıcı etki göstermez. ANTIPASING asit, kostik, fosfat, amonyak ve serbest alkali içermeyen yapısı sayesinde doğada biyolojik olarak parçalanır. İnsan sağlığı açısından zararlı kimyasallar içermez.


Antipasing Pasivasyon Ürünümüzün Fiziksel Teknik Özellikleri


Görünüm    Sıvı / Berrak    
Koku    Karakteristik doğal koku
PH ( % 100” lük çözelti )1,5-2
Yoğunluk (20°C)    1.2 g/cm³
Kaynama Noktası    105 °C
* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyonunu belirlemez.


Antipasing Pasivasyon Ürünümüzün Kullanım Özellikleri


ANTIPASING  konsantre  formülü sayesinde minimum  1/30-1/ 40 ’lük sulu karışımlar halinde kullanılır. Daldırma, silme, püskürtme sprey hat sistemlerde kullanıma uygundur. Daldırma banyolarında malzemenin tamamının ürün ile teması sağlanmalıdır. 3 ila 5 dakikalık bekleme süresi sonrası malzeme fırınlama ya da bekletmeye hazır hale gelecektir. Püskürtme şeklindeki uygulamalarda pas sökücü uygulanan, yada temizlik yapılan yüzey kurumadan püskürtme işlemi yüzeyi yıkıyor gibi yapılmalıdır. ANTİPASING uygulaması yapılan metal yüzey işlemi sonrası suyla DURULAMA YAPILMAZ.


Antipasing Pasivasyon Ürünümüz Ambalaj Miktarları


30 - 60 kg kilitli kapaklı plastik bidon, 210 kg plastik varil veya 1000 kg IBC ambalajlarda mevcuttur.


Antipasing Pasivasyon Ürünümüz Raf Ömrü Ne Kadar


Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı -15 °C – 35 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.

Ürün Ambalaj Miktarları

DNC Kimya Ambalaj Miktarları
DNC Endüstriyel Kimya

Benzer Ürünler