METOKSİD MDX

İnşaat demiri pas sökücü ve metal pas sökücü ürünümüz Metoksid Mdx daldırma yapılamayacak kadar büyük ebat ve boyutlardaki metal ve inşaat demirlerinden püskürtme yöntemi ile pas sökme prosesleri için geliştirilmiş asidik karakterli kimyasal yapıda su bazlı bir üründür. Tanka daldırma yapılamayacak kadar büyük ebatlardaki inşaat demirleri ve metal yüzeylerde pas sökücü olarak kullanılır. Dik metal yüzeylere püskürtme, silme, daldırma şeklinde kullanılabilir. Metoksid Mdx dik yüzeylerde içeriğinde bulunan kimyasal yapı sayesinde tam bir tutunma sağlayarak hızlı bir şekilde reaksiyona girerek pas tabakalarını etkili şekilde temizler. Özellikle inşaat şantiyelerinin projelerinin belirli zaman durdurulmasından dolayı zamanla dış etkilere karşı dayanımı olmayan inşaat demirleri paslanmaktadır. İnşaat demirlerinde zamanla oluşan pasları sökmek, sadece bununla da sınırlı kalmayan ürünümüz tüm hassas yüzeylerden dahi demir pas sökme özelliğine sahip kimyasallardan üretilmiştir. Kısaca pasın problem olduğu tüm yüzeylerde güvenle kullanılabilir. Ücretsiz numune isteyebilir, daha detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. İnşaat demiri pas sökücü ürünümüz birçok sektörde kullanılmaktadır. İnşaat demir pası nasıl temizlenir?

Metoksid Mdx Pas Sökücü Nedir?


Metoksid Mdx pas sökücü ürünümüz konsantre su bazlı asidik karakterli dik yüzeylerden pas sökme özelliği olan kimyasallardan üretilmiştir. Daldırma yapılamayacak kadar büyük paslı metal, demir, dkp, çelik gibi metal malzemelerin pasını püskürtme, silme yöntemi ile temizleyebileceğiniz su ile seyrelebilen üründür. Genellikle inşaat demiri pas sökücü olarak tercih edilen ürünümüz, inşaat demiri üzerinde zamanla oluşan pası ve kiri sökerek üretimden çıkan ilk haline dönüştürmektedir.

Ürün Adı: Metoksid MDX 
Ürün Markası: DNC Kimya 
Ürün Boyutu: 10, 20, 30, 60 KG Plastik bidon 240 KG varil 1.200 KG IBC
Ürün Açıklaması: İnşaat demiri pas sökücü Metoksid MDX, püskürtme yöntemi ile pas sökme prosesleri için geliştirilen bir üründür. Daldırma yapılamayacak ebatta olan inşaat demirleri ve metal yüzeyler için pas sökücü olarak kullanılmaktadır. Dik metal yüzeylere püskürtme, silme şeklinde uygulayabilirsiniz. 
Ürün Özellikleri: Su bazlı olup asidik karakterlidir. Dik yüzeylerde dahi etkili sonuçlar ortaya çıkarır. İçeriğinde bulunan kimyasal bileşenler sayesinde metal yüzeylerde tam tutunma sağlar. Özellikle inşaat projelerinin aniden durdurulması sonucunda dış etkenlere karşı açık hale gelen demir ve metal yüzeylerde oluşan paslanmayı, kiri ve korozyonu ortadan kaldırır. Aynı zamanda pas sorunun ortaya çıktığı tüm yüzeylerde etkili bir şekilde kullanılabilir. 
Kullanım Talimatı: Ürünü paslanmanın durumuna göre 1/1 – 1/1,5 birim su ile seyrelterek püskürtme aparatının içine dökmelisiniz. Bu şekilde aparat yardımı ile dik yüzeylerde dahi etkili sonuç elde edebilirsiniz. 1 birim ürün 3 birim su ile seyreltilmektedir. Aynı zamanda direkt püskürtme yöntemi ile de uygulayabilirsiniz. Seyreltilmiş ürünü, paslı yüzeye uyguladıktan sonra 5 dakika bekletin. Yüzeydeki pasın durumuna göre seyreltme oranını ayarlayabilirsiniz. Temizlik işlemi sonrasında tekrar paslanmanın önüne geçmek için metal yüzeylerde pasivasyon işlemi yapmalısınız. 
Uyarı/Alerjenler: Ürün içerisinde asidik bileşenler mevcut olup püskürtme yöntemi ile uygulanmaktadır. Bu yüzden işlem sırasında muhakkak ağız ve göz maskesi kullanmaya özen göstermelisiniz. Yüz ve cilt ile temasında kaçınmalı, teması halinde hızlı bir şekilde su ile bu bölgeyi arındırmalısınız.

İnşaat Demir Pas Sökücü Kimyasal Ürünümüz Metoksid Mdx Deneme Videosu

Metoksid Mdx Pas Sökücü Ürünümüz Nerede Kullanılır?


Metoksid Mdx pas sökücü kimyasal ürünümüz özellikle  daldırma yapamayacağımız , ancak püskürtme , silme yöntemi ile yapabileceğimi büyük  ölçü ve ebatlarda  olan demir, metal, dkp, çelik ,alüminyum ,galvaniz, inşaat demiri gibi yüzeyler üzerinde oluşan ağır pas tabakaları ve bunların  bıraktığı lekelerin temizlenmesinde kullanılır. Ayrıca pas probleminin olduğu makine kaporta ve parçalarının temizliğinde, inşaat demirlerinin paslarının temizliğinde, tersanelerde gemi gövdelerinde tuzlu suyun etkisiyle oluşan korozif (pas) lekelerinin ve hava şartlarından dolayı zamanla oluşan pas tabaklarının tüm yüzeylerden uzaklaştırılmasında ve temizlenmesinde kullanılır.

İnşaat Demir Pas Sökücü Ürünümüz Metoksid Mdx Etkilidir.


Metoksid Mdx inşaat demiri pas sökücü, çözücü ürünümüz dik yüzeylerden oksidasyon (pas) kalıntı ve lekelerinin temizliğinde dik yüzeylerde dahi son derece etkili ve hızlı sonuç verir. Geniş etki alanına sahip olan Metoksid Mdx pas sökücü yapısında metal koruyucu inhibütörler içerir. Ayrıca Metoksid Mdx pas haricinde katı yağlar, iç yağları, gres yağları ve bu yağların yüzeyde bıraktığı tortu ve lekelerin üzerinde de kolaylıkla temizleme imkânı sağlar.

Metoksid Mdx Pas Sökücü Ürünümüz Güvenlidir.


Geliştirilmiş formülü sayesinde benzerlerinin aksine yapısında metal koruyucu inhibitör komponentler içerir. Bu sayede özelikle uygulandığı metal yüzeyler üzerinde aşındırıcı etki göstermez. Organik asitlerin ve yağ çözücü kompenentlerin     uygun karışımından imal edilen Metoksid Mdx doğada biyolojik olarak parçalanır.

Pas Sökücü Kimyasal Ürünümüz Metoksid Mdx Fiziksel Teknik Özellikleri


Görünüm    Sıvı / Berrak
Koku    Karakteristik doğal koku
PH ( % 100” lük çözelti )    0,5-1
Yoğunluk (20°C)    1.1 g/cm³
Kaynama Noktası    105 °C              
* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyonunu belirlemez.

Pas Sökücü Kimyasal Ürünümüz Metoksid Mdx Kullanım Özellikleri


Metoksid Mdx pas sökücü ürünümüz tek başına direkt olarak püskürtme silme olarak yüzeye uygulanabileceği gibi konsantre formülü sayesinde yüzeydeki mevcut paslanmanın durumuna göre 1/1-1/15 birim su ile seyreltilerek yüzeye uygulama yapılabilir. Konsantrasyon belirlerken yapılması gereken , 1 birim ürün 3 birim su ile seyreltildikten sonra uygun aparat yardımı ile yüzeye püskürtülür . 5 dakika bekleme sonrasında tekrar yüzeye püskürtülür 5-6 dakika bekleme sonrası yüzeydeki pasın durumuna göre seyreltme oranı deneme yanılma yöntemi ile uygun konsantrasyona ayarlanır ve prosesimiz bu konsantrasyon da devam eder. Temizlik işlemi sonrasında özellikle metal yüzeyler üzerinde PASİVASYON işlemi yapılmalıdır. İşlem Antipasing ürününün 1/25 – 1/30 konsantresi ile hazırlanan solüsyonu ile yapılmalıdır. Pasivasyon ile ilgili gerekli bilgileri Antipasing ürün tanıtım sayfamızda mevcuttur. İnşaat demiri pas sökücü fiyatları konusunda DNC Endüstriyel Kimya firmamızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İnşaat Demir Pas Sökücü Kimyasal Ürünümüz Metoksid Mdx Ambalaj Miktarları


10 - 30 - 60 KG kilitli kapaklı plastik bidon, 240 KG plastik varil veya 1000 KG IBC ambalajlarda mevcuttur.

İnşaat Demir, Metal Pas Sökücü Ürünümüz Metoksid Mdx Raf Ömrü


Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı 5 °C  – 35 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.

İnşaat demiri pas sökücü Metoksid MDX, kimyasal bir ürün olması dolayısıyla dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Konsantre su bazlı ve asidik karakterlidir. Kullanmadan önce su ile seyreltilmelidir. Miktarını yüzeyde bulunan pasa göre ayarlamalısınız. Hazır hale geldiğinde ise sprey aparatın içine karşımı boşaltmalı ve paslı yüzeye bu şekilde uygulamalısınız. 
İşlem sırasında kimyasal ürünün kesinlikle ağız, yüz ve gözlerinizden uzak kalmasını sağlamalısınız. Bu yüzden yüz koruyucu maske takmanız gerekmektedir. Bunun dışında içerisinde bulunan asidik bileşenlerin cildinize temasında kaçınmalı; temas halinde direkt bol su ile durulamalısınız. 

Endüstriyel İnşaat Demiri Pas Sökücü Nedir?

Endüstriyel inşaat demiri pas sökücü, her türlü demir ya da metal yüzeyinde oluşan korozyon ve pas sökülmesinde kullanılır. Bunun yanı sıra metal üzerindeki kir ve yağ tabakalarının da sökülmesinde yardımcı olur. Bu ürünler, metale zarar vermez; aksine metalin fonksiyonel özelliklerini yeniden kazanmasını sağlar. Konsantre ürünler olup su bazlıdırlar. Korozyon ya da pas oluşmuş tüm metal yüzeylerinde güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda araba kaporta pas sökücü sprey veya sıvı formda kullanabileceğiniz bir üründür.

DNC Kimya Metoksid MDX İnşaat Demiri Pas Sökücü Fiyatları Ne Kadar?

Metoksid MDX kimyasal inşaat demiri pas sökücü ürününün fiyatları, ürünün boyutuna göre değişir. En net fiyatı öğrenmek için DNC Kimya iletişim numaralarını kullanabilir ya da talep formu oluşturabilirsiniz. Böylece ürünün net fiyatını en hızlı şekilde öğrenebilirsiniz. 

İnşaat Demir Pası Nasıl Temizlenir?

Demirin üzerinde zaman içerisinde korozyon oluşumu gözlemlenebilir. Korozyon, halk arasında pas olarak bilinen bir reaksiyondur. Söz konusu oluşumun kısa sürede yok edilmesi için doğal ya da kimyasal içerikli bileşimlere ihtiyaç vardır. Doğal yöntemlerle demir pası temizlenecekse karbonat ve soda karışımı paslı yüzeye sürülerek pas temizliği yapılabilir. Fakat her yüzeydeki temizlik bu denli kolay olmaz. Demir pas sökücü kimyasallar bu anlamda kullanıcıya etkin çözümler sunan ürünlerdir. DNC Kimya pas sökücü kimyasalları ile pas sorununun pratik şekilde demir pası temizlenebilmektedir. Metoksid daldırma yapılabilecek küçük ebattaki metallerin demirlerin paslanma sorununu çözebilecek formulasyona sahip asidik karakterli pas sökücü kimyasaldır. Metoksid Mdx ise daldırma yapılamayacak kadar büyük ebatta veya inşaat demirleri gibi daldırma yapılması imkansız olan uygulama alanlarında paslı inşaat demiri temizleyici olarak kullanılmaktadır. Paslı inşaat demiri nasıl temizlenir gibi sorularınıza Paslı inşaat demiri Metoksid Mdx ile kolay bir şekilde temizlenir diyebiliriz.

Paslanan İnşaat Demiri Nasıl Temizlenir?

Paslanma, demir yüzeyinin korunmamasından kaynaklanır. Demirin yüzeyinin pas önleyici antipas ürünleri ya da boya ile kaplanması, pas sorununa engel olacaktır. Bu tedbirler alınmadığı sürece demir yüzeyde korozyon oluşumu son derece normaldir. Pasın temizlenmesi için özel olarak geliştirilmiş kimyasallar ile pratik şekilde temizlik yapılabilir. İnşaat demiri pas sökücü ve pas sökücü kimyasallar asidik karakterli su bazlı kimyasallardır. Asidik değerin metali aşındırmasının önüne metal koruyucu inhibitör engel olurken demirin tekrar paslanmasının önüne geçmek pasivasyon kimyasalımız Antipasing ile mümkündür. Metoksid ve Metoksid Mdx metal koruyucu inhibitörlü paslanan demiri temizleyici pas sökücü kimyasallardır.  DNC Kimya ürünlerini tercih ederek hangi yüzeyde hangi pas sökücüyü kullanmanız gerektiğine kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

Metal İnşaat Demiri Yüzey Temizleme Yöntemleri

Metal inşaat demiri yüzeyin temizlenmesinde hangi yöntemin kullanılacağına karar vermek için metalin bulunduğu alan ve metalin cinsi dikkate alınarak metal temizleyici ürün seçilerek metal temizleme yöntemi belirlenmelidir.  Her türlü metal malzemenin temizlenmesi için tüm yöntemler kullanılamaz. Örneğin temizlenecek olan metal, bir sanayi alanında büyük hacimde bağlantı elemanlarının olduğu bir alan ise daldırma yöntemi uygulanamaz. Bu tür alanların temizlenmesi için silme ya da püskürtme yönteminin uygulanması çok daha doğru bir seçim olacaktır. Bu sebeple inşaat demiri pas sökücü ürünlerimizi püskürtme yöntemi kullanılarak demir üzerindeki pasın alınması bu yöntemle sağlanmaktadır. Metalin cinsi ve uygulama yapılacak alanlar metal yüzey temizleme yöntemlerini belirleyen en önemli faktördür. Su bazlı ve solvent bazlı ürünlerimiz daldırma, silme, ve sprey şeklinde uygulama yapmaya uygundur. Bunlar göz önünde bulundurularak doğru ürün seçilerek metal yüzey temizleme yöntemi belirlenir. İnşaat demiri pas sökücü kimyasal ürünümüz için 210 Kg/Lt, 60 Kg/Lt, 30 Kg/Lt, 10 Kg/Lt, 5 Kg/Lt, 1Kg/Lt ürün seçeneklerimizi ihtiyacınız doğrultusunda sipariş verebilirsiniz.

Demir Pas Sökücü

Pas sorununun en çok karşılaşıldığı metal türü demirdir. İnşaat ya da farklı alanlardaki demir çeşitlerinde karşılaşılan pas sorununun giderilmesi için demir pas sökücü kimyasal uygulamasına ihtiyaç vardır. Pas sökücü kimyasal çeşitleri ile sorunun pratik şekilde üstesinden gelebilirsiniz. Bahse konu kimyasallar, içeriğinde bulunan güçlü bileşenler sayesinde pasın kısa süre içerisinde metal yüzeyden kalkmasını sağlayacaktır.
 
Pas sorunu, demir yüzeylerde sıklıkla karşılaşılan sorunlardan biridir. Söz konusu problem, demir çeşitlerinin kullanım ömrünü de azaltacaktır. Bu nedenle pas sorunu oluşmadan bu olumsuzluğa yönelik tedbir alınmalıdır. Pas sorunu meydana geldiyse de sorunun üstesinden gelmek adına demir pas sökücü kullanımı gerekir. 
DNC Endüstriyel Kimya firması olarak 10 yılı aşkın süredir sizlere hizmet veriyoruz. Ürün kategorimiz içinde bulunan kimyasal türleri ile sektör alanlarınızda farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Dilerseniz firmamızın ücretsiz numune hizmetinden de istifade edebilirsiniz. Bu sayede kimyasal çeşitlerini test ederek satın alma şansı bulabilirsiniz.

Demir Pas Sökücü Nerede Kullanılır?

Demir pas çözücü, özellikle demir çeşitlerinde karşılaşılan pas sorununun üstesinden gelmek için kullanılan etkili bir kimyasaldır. Bunun yanında pasın söz konusu olduğu tüm metal çeşitleri ve yüzeylerde bu kimyasal kullanılabilir. 
Demir pas sökücü kullanımda klasik kimyasal uygulama kurallarına riayet edilmelidir. Kimyasalların direkt olarak solunması ya da cilde temasından uzak durulmalıdır. Bu kapsamda ürünlerin kullanımı esnasında maske ve gözlük kullanılmalıdır. 
İnşaat demiri pas sökücü kullanılırken uygulanması gereken en sağlıklı yöntem, daldırma yöntemidir. Daldırma yönteminin uygulanamadığı demir türlerinde silme ya da püskürtme yöntemi de kullanılabilir.

Demir Pas Sökücü Fiyatları Nedir?

İnşaat demir pas sökücü, içeriğinde birçok bileşenin bulunduğu bir kimyasaldır. Söz konusu bileşenler, kimyasalların fiyatını doğrudan etkiler. Bunun yanında kimyasalların miktar özellikleri de doğal olarak fiyatı etkileyen hususlar arasındadır. 
DNC Kimya ürün kategorisini incelediğinizde ürünleri toplu olarak aldığınızda kimyasalların birim maliyetinin daha düşük olduğunu görebilirsiniz. Web sitemizde bulunan irtibat numaralarından bizi aradığınızda, firma görevlilerimiz sizlere kimyasallarla ilgili ayrıntılı bilgi vereceklerdir. Bunun yanında firmamız fiyat konusunda da siz değerli müşterilerine destek olacaktır. Piyasanın en iyi demir pas sökücü çeşitleri için siz de firmamızı arayabilirsiniz.

Ürün Ambalaj Miktarları

DNC Kimya Ambalaj Miktarları
DNC Endüstriyel Kimya

Benzer Ürünler