METOKSİD

Endüstriyel pas çözücü ürünümüz Metoksid, daldırma tanklarına girebilecek ölçü ve ebatlardaki paslı parçaların tanka daldırma yöntemi ile pas çözücü, temizleyici ürün olarak kullanılır. Konsantre olan ürünümüz mevcut yüzeydeki paslanmanın durumuna göre su ile seyreltilerek kullanılabilir. METOKSİD pas çözücü ürünümüz daldırma banyolarına girebilecek ölçülerde olan demir, metal, dkp, çelik, alüminyum, galvaniz gibi yüzeyler üzerinde oluşan ağır pas tabakaları ve bunların bıraktığı pas lekelerin temizliğinde kullanılır. Hassas yüzeylerde de güvenle kullanabileceğiniz pas çözücü Metoksid yüzeyler üzerinde aşındırma yapmaz. Su bazlı olması sebebi ile asla yanıcı ve parlayıcı özellikte değildir. Tüm yüzeylere uygun pas sökücü, çözücü, temizleyici ürünlerin üretimini yapmaktayız. Daha detaylı bilgi doğru ürün seçimi için bizi arayabilirsiniz. Deneme numunelerimiz ücretsiz olup adresinize kadar gönderilir.

Pas Çözücü Metoksid  Nedir  ?


Metoksid pas çözücü konsantre su bazlı asidik karakterli su ile seyrelebilen, paslı parçaları tanka daldırma yöntemi ile paslarını sökebileceğimiz pas çözücü kimyasal bileşenlerden üretilmiş ürünümüzdür.

Pas Sökücü Metoksid Nasıl Kullanılır?

 


Metoksid Pas Çözücü Nerelerde Kullanılır?


METOKSİD pas çözücü ürünümüz özellikle daldırma banyolarına girebilecek ölçülerde olan demir, metal, dkp, çelik ,alüminyum ,galvaniz  gibi  yüzeyler üzerinde oluşan ağır pas tabakaları ve bunların  bıraktığı lekelerin temizlenmesinde kullanılır. Ayrıca pas probleminin olduğu makine kaporta ve parçalarının temizliğinde, inşaat kalıplarının temizliğinde, tersanelerde gemi gövdelerinde tuzlu suyun etkisiyle oluşan korozif (pas) lekelerinin ve hava şartlarından dolayı zamanla oluşan pas tabaklarının tüm yüzeylerden uzaklaştırılmasında ve temizlenmesinde kullanılır.

Metoksid Pas Çözücü Etkilidir?


Güçlü formülü sayesinde METOKSİD pas çözücü tüm yüzeylerden oksidasyon (pas) kalıntı ve lekelerinin temizliğinde son derece     etkili ve hızlı sonuç verir. Geniş etki alanına sahip olan METOKSİD yapısın da metal koruyucu inhibitörler içerir. Ayrıca     METOKSİD  pas haricinde katı yağlar, iç yağları, gres yağları ve bu yağların yüzeyde bıraktığı tortu ve lekelerin üzerinde de kolaylıkla temizleme imkânı sağlar.

Metoksid Pas Çözücü Ürünümüz Etkili ve Güvenlidir?


Geliştirilmiş formülü sayesinde benzerlerinin aksine yapısında metal koruyucu inhibitör komponentler içerir. Bu sayede     özelikle uygulandığı metal yüzeyler üzerinde aşındırıcı etki göstermez. Organik asitlerin ve yağ çözücü kompenentlerin uygun karışımından imal edilen METOKSİD doğada biyolojik olarak parçalanır. Uygulandığı yüzeye, çevreye ve insan sağlığına zararlı değildir. İşlem sırasında insan sağlığını riske edecek şekilde zararlı gaz çıkışına neden olmaz. Güvenli     kullanım imkânı sağlar. 

Metoksid Pas Çözücü Nerelerde Kullanılır?


Pas çözücü ürünümüz pasın problem olduğu tüm yüzeylerde su ile seyreltilerek kullanılabilir. 

Metoksid Pas Çözücü Fiziksel Teknik Özellikleri


Görünüm    Sıvı / Berrak 
Koku    Karakteristik doğal koku
PH ( % 100” lük çözelti )    0,5-1
Yoğunluk (20°C)    1.1 g/cm³
Kaynama Noktası    105 °C
* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyonunu belirlemez.

Metoksid Pas Temizleyici Kimyasalın  Kullanım Özellikleri


METOKSİD pas temizleyici tek başına direkt olarak yüzeye uygulanabileceği gibi konsantre formülü sayesinde 1/5-1/30 birim su ile     seyreltilerek yüzeye uygulama yapılabilir. Direk ya da su ile konsantre edilen ürün solüsyonu daldırma yöntemiyle yapılan temizliklerde başarı ile sonuç vermektedir. Ürünü seyreltme oranı, mevcut yüzeyde ki paslanmanın durumuna göre zamana yansıyacaktır. 1/5 oranında suyla seyrelttikten sonra pas sökücü solüsyonuna daldırdığımız malzemeler 20 dakikada temizleniyorsa , aynı malzemeleri 1/15 oranında hazırladığımız pas sökücü solüsyonuna daldırırsak bize tahmini 2 saatte sonuca ulaştıracaktır. Kısaca saf olan pas sökücü solüsyonunu seyreltme oranlarımızın artması durumun da  temizleme zamanının uzayacağını belirtmekte fayda olduğunu bilmenizi isterim. Seyreltme oranlarıyla ilgili tavsiyemiz konsantrasyon ‘un yüksek olmasından yanadır. Pas sökücü ürünün yüksek konsantrasyon da çalıştırmak kullanım anı birim maliyetimizi etkileyecek olmasını göz ardı etmemeliyiz. Temizlik işlemi sonrasında özellikle metal yüzeyler üzerinde PASİVASYON işlemi yapılmalıdır     işlem ANTIPASING ürününün 1/25 - 1/30 konsantrasyon ile hazırlanan solüsyon ile yapılmalıdır. Pasivasyon ile ilgili daha detaylı anlatım ANTİPASING ürünümüzün açıklamasında mevcuttur.

Metoksid Pas Çözücü Ambalaj Miktarları


10 - 30 - 60 kg kilitli kapaklı plastik bidon, 210 kg plastik varil veya 1000 kg IBC ambalajlarda mevcuttur.

Metoksid Pas Temizleyici Raf Ömrü


Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı 5 °C  – 35 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.
 

Ürün Ambalaj Miktarları

DNC Kimya Ambalaj Miktarları
DNC Endüstriyel Kimya

Benzer Ürünler