DNCOL 1018

Alkali yağ alma kimyasalı, Alkali yağ alma kimyasal ürünümüz Dncol 1018 çelik, demir gibi değişik metal türlerinin yüzeyinde bulunan yağ ve kirleri etkili şekilde temizle gücüne sahiptir. Fosfat kaplama banyoları öncesinde ön yağ alma kimyasalı olarak metal yağ alma kimyasalıdır. Konsantre ve güçlü yağ alma özellikli kimyasal maddelerden üretilmiştir. Yüzey işlemin en önemli safhası olan yağ alma işlemi çok iyi bir şekilde ürünümüz ile yapılabilir. Yağlı metal parçalarının temizliği yapılmadan sonraki yapılacak olan işlemin yapılması imkansız olduğu gibi bize istediğimiz sonucu vermezinden söz edilemez. Dncol 1018 alkali yağ alma kimyasalımız daldırma banyolarında, sprey, vibrasyon ve ultrasonik yıkayıcılar da sıcak olarak kullanılmaya uygundur. Alüminyum bakır gibi hassas yüzeyler için Dncol 1010 kullanılmalıdır. Yüksek alkali yapısı alüminyum yüzeylerde karatma yapar. Yüzeydeki yağlamanın durumuna göre %2,5, %5 aralığında konsantrasyonu ayarlanarak alkali yağ alma banyosu kurulur. 70-90 derece arasında banyo sıcaklığında max. yağ alma seviyesine ulaşır. İşlem süresi 4 ile 8 dk arasında değişiklik göstermektedir. Metalin cinsine, yüzeydeki yağın cinsine ve miktarına bağlı olmak kaydı ile bu süre değişkenlik göstermektedir. Banyo konsatrasyonu belirli aralıklar ile sık sık kontrol edilmesi yağ alma işlemi için çok önemlidir. Dncol 1018 alkali yağ alma banyosu gerek duyuldukça alkalite oranı stabil tutmak için takviye edilmelidir. Konsantre su bazlı ürünümüz su ile seyreltilerek kullanıldığı için kullanım anı birim maliyeti yok denecek kadar azdır.

Alkali Yağ Alma Nedir?

Alkali yağ alma, fosfat kaplama proseslerinde kullanılan alkali karakterli su bazlı kimyasal ürünler ile yapılan yağ kir temizliğine alkali yağ alma denmektedir. Alkali yağ alma fosfat kaplama proseslerinin en ilk banyosu  olup sıcak olarak %3-7 gibi mevcut yüzeydeki yağlanmanın durumuna göre konsatrasyonu ayarlanarak kurulur. Fosfat kaplama proseslerinin olmazsa olmaz kimyasalıdır. Yağ alma işlemi yapılmadan metalin yüzeyine ikici bir işlemi yapmak imkansızdır.


Alkali Yağ Alma Kimyasalı Nerelerde Kullanılır?

Alkali Yağ Alma Kimyasalı Fosfatlama banyosunda önce malzemenin yüzeyindeki yoğun yağların temizlenmesine ihtiyaç vardır. Yüksek alkali özelliğe sahip olan ürünün kullanımı oldukça pratiktir.  Banyo konsantrasyonunun % 4-6, sıcaklığın 70-90 derece arası olması esastır. Bunun yanında uygulama süresi için 5-8 dakikalık süre yeterli olacaktır. Sadece çelik ve demir için kullanımı uygundur. 


Daldırma Alkali Yağ Alma kimyasalı ürünümüz Dncol 1018 kaplama sektöründe yaygın olarak kullanılan bu kimyasal yağ alma banyolarının vazgeçilmezidir. Fosfat kaplama hatlarının ön yağ alma işlemlerinde kullanımı tercih edilir. Ürün konsantrasyonunun % 5-10 arasında, sıcaklığın 70-90 derece arasında olması esastır. Bunun yanında kimyasalın uygulama süresi 5-8 dakikadır. Demir, döküm ya da çelik malzeme için kullanımı uygun olan bir yağ alma kimyasaldır.
 


Dncol 1018 Alkali Yağ Alma Kimyasalımız Etkilidir.


DNCOIL 1018 demir ve alaşımlarından mamul parçaların yağ alma işlemleri için geliştirilmiş güçlü alkali karakterli bir malzemedir. Geliştirilmiş formülü sayesinde demir-çelik gibi metallerin yüzeylerin yağ alma ve kirliliklerinden uzaklaştırılması işlemlerinde bir arada tek banyo ile yüzey işleminin yapılmasına olanak sağlar. Köpüğü kontrollü formülü sayesinde ultrasonik yıkayıcılardan basınçlı temizleyicilere kadar geniş bir kullanım alanı mevcuttur.


Dncol 1018 Alkali Yağ Alma Ürünümüz Güvenlidir


DNCOIL 1018 geliştirilmiş formülü sayesinde benzerlerinin aksine yapısında koruyucu inhibitör komponentler içerir. Bu sayede uygulandığı metal yüzeylerde ve makine parçaları üzerinde aşındırıcı etki göstermez. DNCOIL 1018 doğada biyolojik olarak parçalanır. Uygulandığı yüzeye, çevreye ve insan sağlığına zararlı değildir. İşlem sırasında insan sağlığını riske edecek şekilde zararlı gaz çıkışına neden olmaz. Güvenli kullanım imkânı sağlar.


Dncol 1018 Alkali Yağ Alma Ürünümüzün Fiziksel Teknik Özellikleri


Görünüm    Beyaz toz
Koku    Kokusuz
PH ( % 100” lük çözelti )    14    
Yoğunluk (20°C % 100” lük çözelti )    1.21 g/cm³
* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyonunu belirlemez.


Dncol 1018 Alkali Yağ Alma Kimyasalımız Ekonomiktir


DNCOIL 1018 konsantre formülü sayesinde %5‘lik çözeltiler halinde yıkama makineleri ve banyolarında kullanılır ve yüksek doyma oranına sahiptir.


Dncol 1018 Alkali Yağ Alma Ürünümüz Nasıl Kullanılır?


DNCOIL 1018 kullanımında öncelikli olarak kurulacak banyonun toplam hacminin ¾’ü su ile doldurulur. Partiler halinde DNCOIL 1018 banyo içersine ilave edilerek tam olarak karışması sağlanır. Banyo çalışma seviyesine kadar su ile doldurularak; temizlenecek malzemeler 80 - 90 ˚C de 15- 20 dk. işleme tabii tutulur. Daldırma yöntemi ile yapılan uygulamalarda yağ alma işlemi sonrası durulama banyosunun temiz olmasına dikkat edilmedir.
NOT: Proses şartları ve uygulama şekilleri firma tarafından verilecek eğitim ve teknik destek ile kullanıcılara aktarılacaktır.


Dncol 1018 Alkali Yağ Alma Ürünümüzün Ambalaj Miktarları


30 - 60 kg kilitli kapaklı plastik bidon ve 25 kg ‘lık paketler halinde kullanıma sunulmaktadır.


Dncol 1018 Alkali Yağ Alma Ürünümüzün Raf Ömrü


Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı 5 °C – 35 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.
 

Ürün Ambalaj Miktarları

DNC Kimya Ambalaj Miktarları