RAPİD TİNER

Rapid tiner çeşitleri arasında en yaygın kullanılan türlerden biri de rapid tinerdir. Söz konusu tiner, rapid boya ya da astar ürünlerinin inceltilmesi maksadıyla tercih edilir. Şeffaf ve sıvı özellikte olan bahse konu ürün, rapid boya ya da astar malzemelerin zemin ya da yüzeyde oluşturduğu kalıntıların temizlenmesi için de kullanılır. Vernik ürünlerin inceltilmesi maksadıyla da kullanılan rapid tiner, DNC Kimya olarak en çok satışı yapılan ürünler arasındadır. Firma olarak endüstriyel kimya alanında 2010 yılından beri faaliyetlerimize yoğun şekilde devam ediyoruz. Bu kapsamda sektörün tüm ihtiyaçlarına hâkim olarak kimyasal ürünlerin imalatını ve pazarlamasını yapıyoruz. Sizlerden talep gelmesi durumunda ücretsiz şekilde adresinize numune ürünlerimizi de gönderme imkân ve kabiliyetine sahibiz.

Rapid Tiner

Tiner çeşitleri arasında sıklıkla adını duymaya başladığımız ürünlerden biri de rapid tinerdir. Tiner, boya sektöründe mutlaka kullanılması gereken, sektörde aşina olunan ürünlerden biridir. Bu kapsamda söz konusu ürünlerin yaygın olarak kullanıldığına şahit oluyoruz. 
rapid tiner, endüstriyel bazda kullanılan son kat boya, astar ve hammerton boya gibi rapid kürlenme sitemi ile üretilmiş boyaların inceltilmesi maksadıyla kullanılır. Etkili bir tiner çeşidi olmasına karşın kullanım alanı selülozik tiner ya da sentetik tiner gibi fazla değildir. İşin ehli olan kullanıcılar bu ürünü kullanarak bazı boya çeşitlerinden çok daha etkin şekilde verim aldıklarını ifade ederler. 
DNC Endüstriyel Kimya tarafından üretimi ve pazarlaması yapılan tiner çeşitlerinden biri de rapid tinerdir. Söz konusu ürünleri istediğiniz ölçüde üreterek adresinize sevk ediyoruz. Dilerseniz size ücretsiz numune desteği de sunuyoruz. Bu sayede sizlere ürünlerimizi pratik şekilde test etme imkânı da yaratıyoruz. 

Rapid Boya Hangi Tinerle İnceltilir?

Adından da anlaşılacağı üzere rapid tiner, rapid boyaların inceltilmesi maksadıyla kullanılır. Boyalardan arzu edilen verimin alınması için doğru boya çeşidi ile doğru tinerin kullanımına ihtiyaç vardır. Bu kapsamda söz konusu tiner çeşidi oldukça etkili bir üründür. 
Bahse konu tinerin oda sıcaklığında yoğunluğu 0,85-0,87 gr/cm3'tür. 21 derecede parlama sıcaklığı olan ürün direkt güneş ışığına maruz kalmayan serin ortamlarda muhafaza edilmelidir. Ürün, uygun ortamda ve orijinal ambalajında 1 yıl depolanma imkânına sahiptir. 
Rapid tiner kimyasal formülü, yanıcı solventlerin bulunduğu bir bileşimdir. Söz konusu madde kolay uçucu olması ve yanıcı özelliği nedeniyle hassasiyet gerektiren bir tiner çeşididir. Bu nedenle ürünün bulunduğu ortam havadar olmalı, açıktan alev ve yüksek ısıya karşı korunaklı olmalıdır. 

Rapid Tiner Kullanım Alanları Nelerdir?


Rapid tiner, boya sektöründe yaygın olarak kullanılan bir üründür. Söz konusu tiner ürünü, hava kurumalı boya ve astar malzemelerin, verniğin inceltilmesi maksadıyla yaygın olarak tercih edilir. Bunun yanında araçların temizlik boyalarını yapmak maksadıyla otomotiv sanayi ve buna benzer tesislerde de bahse konu ürün kullanılabilir. 


Boya işlerinde boyanın istenen kıvama getirilerek yüzeyde etkisini hissettirmesi çok önemlidir. Bu sayede boya çok daha gösterişli duracak ve kalıcılığı artacaktır. Bahse konu ideal durum, uygun özelliğe sahip olan boyanın rapid tiner marifetiyle inceltilmesi ile mümkündür.  


Tinerin kullanımında, ilgili boya, astar ya da vernik malzemesinin özelliklerine göre uygulama yapılması çok önemlidir. Bu kapsamda boyanın üzerinde yazan oranlarda tiner kullanımına ihtiyaç vardır. Tinerin olması gerekenden fazla kullanılması durumunda boya, istendiği gibi gösterişli durmayacaktır. Tam tersi durumda, yani tinerin az kullanılması durumunda ise yani tinerin yeterli oranda kullanılmaması durumunda boya çok kalın olacak ve yine arzu edilen verim elde edilemeyecektir.

 
Rapid Tiner Özellikleri Nelerdir?


Rapid tiner, şeffaf ve sıvı kıvamda olmakla birlikte -0,86 gr/cm3 yoğunluğa sahip bir malzemedir. Farklı oranlarda kimyasal karışıma sahip malzemenin birleştirilmesi ile söz konusu ürün elde edilir. DNC Kimya olarak müşterilerimizden gelen talepler üzerine her türlü özel karışım malzemesi ile tiner üretme imkân ve kabiliyetine sahibiz. Kimya alanında özel olarak geliştirilmiş laboratuvarlarımızda, güvenli şartlarda üretim işlemini gerçekleştirerek ürünleri kargo aracılığıyla sizlere ulaştırıyoruz.

 
Rapid Tiner Kullanımında Dikkat Edilecekler Nelerdir?


Rapid tiner, yukarıda da belirtildiği gibi uçucu ve yanıcı özelliğe sahip olan bir maddedir. Bu nedenle söz konusu ürünün kullanımında dikkat edilmesi gereken bir kısım hususlar vardır. Tiner kullanımında ve muhafazasında aşağıdaki tavsiyeleri dikkate almanızı tavsiye ediyoruz. 
•    Tiner kesinlikle orijinal muhafaza kabında saklanmalıdır. 
•    Tiner, çocukların ulaşamayacakları yerlerde muhafaza edilmelidir. 
•    Kabı sıkıca kapatılmış olan tiner, hava alabilen bir alanda, saklama koşullarına riayet edilerek saklanmalıdır. 
•    Tinerin bulunduğu alanda ateş yakılmamalı, sigara ile tinere yaklaşılmamalıdır. 
•    Tineri doğrudan solumamaya özen gösterin.
•    Tinerin göz ve deriye temas etmemesi için mutlaka gözlük ve eldiven kullanarak işlem yapın.
•    Tinerin yutulması durumunda derhal doktora başvurarak kutunun üzerinde bulunan bilgileri doktorunuzla paylaşın. 


Rapid Tiner Fiyatları Nedir?


Rapid tiner fiyatları, ürünlerin karışımında kullanılan malzeme cinsine, miktarına ve bir kısım diğer özelliklere göre değişir. En doğru fiyat teklifini almak için web sitemizde yer alan iletişim numaralarından bizi arayabilirsiniz. Firma yetkilimiz sizi ürünlerle ilgili bilgilendirecek, fiyat teklifimizi sizlere sunacaktır. Güvenli koşullarda ve en etkili şekilde üretilen tiner çeşitleri ile sizlere en iyi hizmeti vermeye gayret ediyoruz. Sizi de en kaliteli rapid tiner türlerini bütçe dostu fiyatlarla satın almak için firmamıza bekliyoruz. 

Rapid tiner fiyatları da diğer tiner çeşitlerine göre belli kriterlere göre değişen farklı fiyat aralığında satışa sunulur. Söz konusu kriterler arasında ürünlerin markası, bileşenleri ve ürün miktarları yer alır. Bu kapsamda en doğru fiyat değerlendirmesini firma görevlilerimizden alabilirsiniz. Firma görevlilerimiz size fiyat konusunda her türlü desteği sağlayacaktır.


Endüstriyel Kimya alanında uzun yıllardır faaliyet gösteren firmamız sizlere en iyi hizmeti verme gayreti içerisindedir. Siz de cazip fiyatla satılan rapid tiner ürünlerimize sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Satın aldığınız ürünler kısa sürede adresinize gönderilecek ve kaliteyi yaşayarak göreceksiniz. 

Ürün Ambalaj Miktarları

DNC Kimya Ambalaj Miktarları
DNC Endüstriyel Kimya

Benzer Ürünler