CLEAN OİL EXTRA

Konsantre yağ çözücü kimyasal ürünümüz Clean Oil Extra konsantre su bazlı alkali karakterli karbonlaşmış GIDA yağlarını etkili şekilde çözücü özellikteki kimyasallardan üretilmiştir.Otellerde, Hastanelerde, restoran, cafe ve hazır yemek üreten tesislerde; özellikle yanık gıda yağların temizlenmesinde, köfte tezgahlarında oluşan karbonlaşmış yanık yağların, katran tortularının çıkartılmasında, davlumbaz, fırın gibi mutfak ekipmanlarının ve zeminlerin temizliğinde yağ çözücü olarak, alüminyum, galvaniz, paslanmaz gibi yağ tutucu hassas levhalarda, bacaların temizliğinde yağ temizleyici, fabrikalarda makinaların yüzeylerinde tava ve tencerelerin, davlumbaz ve paslanmaz yüzeylerin temizliğinde yağ çözücü olarak güvenle kullanılır. Döner ocaklarında oluşan ağır yağların temizliğinde, Kebap ocaklarında ve ızgaralarında oluşan hayvansal yağların temizliğinde yağ çözücü olarak kullanılır. Karbonlaşmış yağları etkili şekilde çözerek temizlediğinden her gün periyodik olarak yapılan yağ temizleme işlerinin kolayca yapılmasını sağlar. Yağ çözücü ürünümüz Clean Oil Extra konsantre olmasından dolayı kullanım anı birim maliyeti yok denecek kadar azdır. Mevcut yüzeydeki yağlanmanın durumuna göre su ile seyreltilerek kullanılır. Tüm yüzeylere uygun yağ sökücü ürünlerimiz bulunmakla birlikte, yağ çözücü ürünlerimizle ilgili detaylı bilgi almak ve size uygun ürünü belirlemek için bizleri arayabilirsiniz. Numunelerimiz ücretsiz olup adresinize kadar gönderimini sağlıyoruz.

Clean Oil Extra Yağ Çözücü Nedir?


Konsantre su bazlı suyla seyreltilebilen gıda sektörü için geliştirilmiş, her türlü karbonlaşmış ağır gıda yağının yapısını bozabilaecek formulasyona sahip alkali karakterli güçlü yağ, kir sökücü endüstriyel temizleyici yağ çözücü üründür.


 Clean Oil Extra Yağ Çözücü Nerede Kullanılır?


Otellerde, Hastanelerde, restoran, cafe ve hazır yemek üreten tesislerde; özellikle yanık gıda yağların temizlenmesinde, köfte tezgahlarında oluşan karbonlaşmış yanık yağların, katran tortularının çıkartılmasında, davlumbaz, fırın gibi mutfak ekipmanlarının ve zeminlerin temizliğinde, alüminyum, galvaniz, paslanmaz gibi yağ tutucu hassas levhalarda, bacaların temizliğinde, fabrikalarda makinaların yüzeylerinde tava ve tencerelerin, davlumbaz ve paslanmaz yüzeylerin temizliğinde güvenle kullanılır.


Clean Oil Extra Yağ Çözücü Ürünümüz Etkilidir


Güçlü formülü sayesinde tüm gıda yağları ve yoğun kirler üzerinde son derece etkili ve hızlı sonuç verir. Geniş etki alanına sahiptir. Katı yağlar, gıda yağları iç yağları ve bu yağların yüzeyde bıraktığı tortu ve lekeleri kolaylıkla temizleme imkânı sağlar.


Clean Oil Extra Yağ Çözücü Ürünümüz Güvenlidir.


Geliştirilmiş formülü sayesinde güçlü alkali karakterli CLEAN OIL EKSTRA benzerlerinin aksine uygulandığı yüzeyler ve metal parçalar üzerinde aşındırıcı etki göstermez. Doğada biyolojik olarak parçalanabilen CLEAN OIL EKSTRA; asit, kostik, fosfat, amonyak ve serbest alkali içermez. Yapısında bulunan özel su bazlı solvent katkıları sayesinde uygulandığı yüzeyler üzerinde tortu, tuval ve leke bırakmaz. Uygulandığı yüzeye, çevreye ve insan sağlığına zararlı değildir. İşlem sırasında insan sağlığını riske edecek şekilde zararlı gaz çıkışına neden olmaz güvenli kullanım imkânı sağlar.


Clean Oil Extra Yağ Çözücü Çok Amaçlı Kullanım İmkânı Sağlar


Her türlü temizleme sisteminde; sıcak, soğuk uygulamalarda, basınçlı yıkayıcı ve buhar temizleyicilerinde yer temizleme otomatlarında, pulvarize yöntemlerle, püskürtme silme-fırçalamayla, daldırma tanklarında etkili sonuç verir. Boyalı yüzeyler, paslanmaz, alüminyum gibi hassas metaller, taş, tuğla, mermer, mozaik, beton, asfalt, bitüm, epoxi ve her türlü zemin kaplama malzemesi üzerinde, plastik, formika, laminant kaplı yüzeyler; seramik, metal, kauçuk malzemeler ve paslanmaz metal yüzeyler üzerinde güvenle kullanılır.


Clean Oil Extra Yağ Çözücü Ürünümüzün Fiziksel Teknik Özellikleri


Görünüm    Sıvı / Berrak hafif sarı    
Koku    Karakteristik doğal koku    
PH ( % 100” lük çözelti )    13-14    
Yoğunluk (20°C)    1,15 g/cm³
* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyonunu belirlemez.


Yağ Çözücü Kimyasal Ürünümüz Clean Oil Extra  Nasıl Kullanılır?


CLEAN OIL EKSTRA tek başına direkt olarak yüzeye uygulanabileceği gibi konsantre formülü sayesinde daldırma, püskürtme ve silme yöntemiyle yüzeye uygulama yapılabilir. Direk ya da su ile konsantre edilen ürün solüsyonu daldırma yöntemiyle yapılan temizliklerde 1/10  basınçlı yıkayıcılarda 1/10 –1/15 Buhar temizleyicilerinde 1/15–1/20 püskürtme ve silme yöntemi ile yapılacak temizlik işlemlerinde 1/5–1/10 oranlarında yüzeydeki yağ ve kirliliğin durumuna göre suyla karıştırılarak yapılabilir. Uygulanan alanlarda kalıntı ve kirlilik çok fazla ise 10’ar dakika arayla tekrar edilebilir. Özellikle gıda işletmelerinde temizlik işlemi sonrasında bol su ile yüzey durulaması yapılmalıdır.


Clean Oil Extra Yağ Çözücü Ürünümüzün Ambalaj Miktarları


13- 35 - 60 kg kilitli kapaklı plastik bidon, 240 KG plastik varil veya 1200 KG IBC ambalajlarda mevcuttur.


Clean Oil Extra Yağ Çözücü Ürünümüzün Raf Ömrü.


Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı -15 °C – 35 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.

Fırın içi yanmış yağlar nasıl temizlenir?


Fırın içi yanmış yağlar CLEAN OIL Extra konsantre su bazlı yağ çözücü ürünümüz ile kolayca yapılabilir. Konsantre olan ürün su ile seyreltilerek püskürtme aparatına bırakıldıktan sonra yağın problem olduğu fırın içindeki yanmış sıcaklık dolayısı ile karbonlaşmış ağır yağın yüzeyine püskürtülür. Püskürtme bittikten sonra üç dakika beklenip bez yardımı ile yanmış ağır yağlar temizlenir. Aynı ürün ile aspiratörümüzde, mutfak dolaplarında ki yağlar da temizlenir. Konsantre olmasından dolayı fatura birimi maliyetli gibi gözükse de kullanım aşamasında kullanım anı birim maliyeti yok denecek kadar azdır. Clean Oil Extra ürünümüzü mutfak yağ çözücü, fırın yağ çözücü olarak güvenle kullanabilirsiniz. 
 

Ürün Ambalaj Miktarları

DNC Kimya Ambalaj Miktarları
DNC Endüstriyel Kimya

Benzer Ürünler