Pas Sökücü ürünümüz Metoksid Mdx daldırma yapılamayacak kadar büyük ebat ve boyutlardaki metal ve inşaat demirlerinden püskürtme yöntemi ile pas sökme prosesleri için geliştirilmiş asidik karakterli kimyasal yapıda su bazlı bir üründür. Tanka daldırma yapılamayacak kadar büyük ebatlardaki inşaat demirleri ve metal yüzeylerde pas sökücü olarak kullanılır. Dik metal yüzeylere püskürtme, silme, daldırma şeklinde kullanılabilir. Metoksid Mdx dik yüzeylerde içeriğinde bulunan kimyasal yapı sayesinde tam bir tutunma sağlayarak hızlı bir şekilde reaksiyona girerek pas tabakalarını etkili şekilde temizler. Özellikle inşaat şantiyelerinin projelerinin belirli zaman durdurulmasından dolayı zamanla dış etkilere karşı dayanımı olmayan inşaat demirleri paslanmaktadır. İnşaat demirlerinde zamanla oluşan pasları sökmek, sadece bununla da sınırlı kalmayan ürünümüz tüm hassas yüzeylerden dahi pas sökme özelliğine sahip kimyasallardan üretilmiştir. Kısaca pasın problem olduğu tüm yüzeylerde güvenle kullanılabilir. Ücretsiz numune isteyebilir, daha detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Metoksid Mdx Pas Sökücü Nedir?


Metoksid Mdx pas sökücü ürünümüz konsantre su bazlı asidik karakterli dik yüzeylerden pas sökme özelliği olan kimyasallardan üretilmiştir. Daldırma yapılamayacak kadar büyük paslı metal, demir, dkp, çelik gibi metal malzemelerin pasını püskürtme, silme yöntemi ile temizleyebileceğiniz su ile seyrelebilen üründür.

İnşaat Demir Pas Sökücü Kimyasal Ürünümüz Metoksid Mdx Deneme Videosu

Metoksid Mdx Pas Sökücü Ürünümüz Nerede Kullanılır?


Metoksid Mdx pas sökücü kimyasal ürünümüz özellikle  daldırma yapamayacağımız , ancak püskürtme , silme yöntemi ile yapabileceğimi büyük  ölçü ve ebatlarda  olan demir, metal, dkp, çelik ,alüminyum ,galvaniz, inşaat demiri gibi yüzeyler üzerinde oluşan ağır pas tabakaları ve bunların  bıraktığı lekelerin temizlenmesinde kullanılır. Ayrıca pas probleminin olduğu makine kaporta ve parçalarının temizliğinde, inşaat demirlerinin paslarının temizliğinde, tersanelerde gemi gövdelerinde tuzlu suyun etkisiyle oluşan korozif (pas) lekelerinin ve hava şartlarından dolayı zamanla oluşan pas tabaklarının tüm yüzeylerden uzaklaştırılmasında ve temizlenmesinde kullanılır.

İnşaat Demir Pas Sökücü Ürünümüz Metoksid Mdx Etkilidir.


Metoksid Mdx pas sökücü, çözücü ürünümüz dik yüzeylerden oksidasyon (pas) kalıntı ve lekelerinin temizliğinde dik yüzeylerde dahi son derece etkili ve hızlı sonuç verir. Geniş etki alanına sahip olan Metoksid Mdx pas sökücü yapısında metal koruyucu inhibütörler içerir. Ayrıca Metoksid Mdx pas haricinde katı yağlar, iç yağları, gres yağları ve bu yağların yüzeyde bıraktığı tortu ve lekelerin üzerinde de kolaylıkla temizleme imkânı sağlar.

Metoksid Mdx Pas Sökücü Ürünümüz Güvenlidir.


Geliştirilmiş formülü sayesinde benzerlerinin aksine yapısında metal koruyucu inhibitör komponentler içerir. Bu sayede özelikle uygulandığı metal yüzeyler üzerinde aşındırıcı etki göstermez. Organik asitlerin ve yağ çözücü kompenentlerin     uygun karışımından imal edilen Metoksid Mdx doğada biyolojik olarak parçalanır.

Pas Sökücü Kimyasal Ürünümüz Metoksid Mdx Fiziksel Teknik Özellikleri


Görünüm    Sıvı / Berrak
Koku    Karakteristik doğal koku
PH ( % 100” lük çözelti )    0,5-1
Yoğunluk (20°C)    1.1 g/cm³
Kaynama Noktası    105 °C              
* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyonunu belirlemez.

Pas Sökücü Kimyasal Ürünümüz Metoksid Mdx Kullanım Özellikleri


Metoksid Mdx pas sökücü ürünümüz tek başına direkt olarak püskürtme silme olarak yüzeye uygulanabileceği gibi konsantre formülü sayesinde yüzeydeki mevcut paslanmanın durumuna göre 1/1-1/15 birim su ile seyreltilerek yüzeye uygulama yapılabilir. Konsantrasyon belirlerken yapılması gereken , 1 birim ürün 3 birim su ile seyreltildikten sonra uygun aparat yardımı ile yüzeye püskürtülür . 5 dakika bekleme sonrasında tekrar yüzeye püskürtülür 5-6 dakika bekleme sonrası yüzeydeki pasın durumuna göre seyreltme oranı deneme yanılma yöntemi ile uygun konsantrasyona ayarlanır ve prosesimiz bu konsantrasyon da devam eder. Temizlik işlemi sonrasında özellikle metal yüzeyler üzerinde PASİVASYON işlemi yapılmalıdır. İşlem Antipasing ürününün 1/25 – 1/30 konsantresi ile hazırlanan solüsyonu ile yapılmalıdır. Pasivasyon ile ilgili gerekli bilgileri Antipasing ürün tanıtım sayfamızda mevcuttur.

İnşaat Demir Pas Sökücü Kimyasal Ürünümüz Metoksid Mdx Ambalaj Miktarları


10 - 30 - 60 KG kilitli kapaklı plastik bidon, 240 KG plastik varil veya 1000 KG IBC ambalajlarda mevcuttur.

İnşaat Demir, Metal Pas Sökücü Ürünümüz Metoksid Mdx Raf Ömrü


Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı 5 °C  – 35 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.

DNC Endüstriyel Kimya

Benzer Ürünler