CLEAN MOLD

Solvent bazlı kalıp temizleyici ürünümüz Clean Mold yüksek sıcaklıklara maruz kalmış Alüminyum kalıpları, Çelik kalıpları, Plastik ve metal enjeksiyon kalıpların yüzeylerini etkili şekilde temizliğini sağlar. Kalıp üzerinde ki yanmış, erimiş tüm birikimi kısa sürede temizler ve yüzeyden uzaklaştırır. Enjeksiyon kalıplarında oluşan yüzeysel pas tabakaları ve karıncalanmaları etkili şekilde temizler. Clean Mold metaller üzerinde yürüme özelliği gösterir. Bu özelliği sayesinde cihazların monte vaziyette sökülmesine gerek kalmadan temizlik yapılmasına imkân sağlar. Bu da bakım için ayrılan sürenin uzamasını engeller. Yedekli çalışılmayan parçaların temizliğinde üretimi durdurmadan bakım yapma imkânı sağlar. Üzerinde temizlenmemiş yağ ve pislik bulunan cihazlar normal performanslarıyla çalışabilmek için fazlasıyla zorlanırlar. Bu da direkt olarak sarf edilen enerji miktarının artmasına neden olur. Periyodik Clean Mold kullanımıyla bu gereksiz enerji sarfiyatı kontrol altına alınacaktır. Benzerlerinin aksine yanıcı ve parlayıcı özellikte değildir.

Clean Mold Endüstriyel Kalıp Temizleyici Kimyasal Nedir?


Clean Mold solvent bazlı hassas yüzeylerde dahi güvenle kullanılabilen metall, plastik, kauçuk enjeksiyon kalıplarını plastik akşamlara zarar vermeden kalıpların yüzeyindeki yüksek sıcaklıktan dolayı oluşan kalıntıları ve  is, kurum, yanmış yağ temizliğini etkili ve güvenli şekilde yapabilen, yanıcı ve parlayıcı özellikte olmayan solvent bazlı endüstriyel kalıp temizliğinde kullanılan kimyasaldır.

Kalıp Temizleyici Kimyasal Ürünümüz Clean Mold Uygulama Videosu


Clean Moldu Kalıp Temizleme Ürünümüz Güvenlidir


Geliştirilmiş formülü sayesinde benzerlerinin aksine asit, kostik içermez. Solvent bazlı bileşenlere sahip olmasına rağmen yanıcı ve parlayıcı değildir. Hassas malzemeler üzerinde aşınma ve paslanma yapmaz. Kalıplar üzerindeki kablo ve plastiklere zarar vermeyerek güvenli kullanım imkânı sağlar.


Clean Mold Kalıp Temizleyici Kimyasalımızın Fiziksel ve Teknik Özellikleri 


Görünüm    Sıvı 
Koku    Doğal Kimyasal İçerik Kokusu
PH ( % 100” lük çözelti )    -
Yoğunluk (20°C)    1,52 g/cm³
Kaynama Noktası    125 °C
* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyonunu belirlemez.


Clean Mold Kalıp Temizliği Yapılırken Nasıl Kullanılır?


CLEAN MOLD çok kolay şekilde kullanım imkânı sağlar. Solvent bazlı bileşenlere sahip olmasından ötürü direk olarak yüzeye uygulanmalıdır. Daldırma banyoları için uygundur. Püskürtme aparatı yardımı ile püskürterek uygulama yapılabilir. Malzemelerin daldırma imkanı var ise daldırma yapılabilir. Daldırma yapıldıktan sonra malzemelerin tankta 2 dakika bekletilmesi sonrası bez yardımı ile silinebilir.. Temizlenecek yüzeye püskürtülen ürün 3-4 dakika bekleme sonrası bez yardımı ile silinir. 


Clean Mold Kalıp Temizleyici Ürünümüzün Ambalaj Tipleri 


40 – 80 kg kilitli kapaklı plastik bidon, 300 KG varil veya 1500 KG IBC ambalajlarda mevcut olup fabrika depolarınıza kadar gönderimini sağlıyoruz.


Clean Mold Kalıp Temizleyici Kimyasalımızın Raf Ömrü


Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı 5 °C – 30 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.
 

Ürün Ambalaj Miktarları

DNC Kimya Ambalaj Miktarları
DNC Endüstriyel Kimya

Benzer Ürünler